PP 10" (bakteriostatický) - 5 μm

Hodnotenie:
100% of 100
Krátky popis

Odstraňuje vodný sliz, bahno, nánosy piesku, hrdzu, zákal a iné mechanické nečistoty. BACINIX™ nanostriebro zároveň účinne bráni tvorbe baktérií a rastu húb a plesní vo vnútri filtračnej vložky.

DOSTUPNÉ JEMNOSTI: 5µm, 20µm
TEPLOTA VODY: 2°C - 80°C

Špeciálna cena 5,90 € Normálna cena 7,90 €

Bakteriostatická filtračná vložka (zabraňuje množeniu baktérií vo vnútri filtračnej vložky)

Filter zabraňuje množeniu baktérií, cýst a vírusov vo vnútri filtračnej vložky. Nie je však vhodný na dezinfikovanie mikrobiologicky kontaminovanej vody. Na tieto účely sú vhodné jedine certifikované mikrobiologické filtre AquaVallis 5" a AquaVallis 10".

Filtračné vložky FCPS-AB sú ako jediné ošetrené technológiou bakteriostatického nanostriebra BACINIX™. Táto technológia, pôvodne vyvinutá pre medicínske účely, sa postupne zavádza do priemyslu s filtračnými zariadeniami, kde nachádza široké využitie. Pomocou aplikácie nanočastíc striebra je možné likvidovať baktérie a zároveň zastaviť rast plesní. Modrá farba filtra naznačuje, že bol ošetrený spôsobom BACINIX™.

Spôsob výroby filtračnej vložky (melt-blown / fúkaný tavený polymér) vytvára viaceré pásma vlákien. Tieto pásma z poskytujú vzostupnú veľkosť pórov celou šírkou filtračnej vložky.

Filtračné patróny Aquafilter sú navrhnuté tak aby zachytili a udržali kontaminanty v celom priereze filtračnej vložky. Rozdielna hrúbka každého pásma spolu s jedinečným spôsobom výroby vlákien posúva túto filtračnú vložku dopredu. 

Vlastnosti

  • Technológia BACINIX ™ Nanostriebro poskytuje antibakteriálnu ochranu
  • Antimikrobiálne / antibakteriálne vlastnosti
  • Zachytenie mechanických nečistôt od 5 do 20 mikrometrov
  • 90% účinnosť pri uvedenej menovitej veľkosti pórov
  • Mnohovrstvá konštrukcia umožňuje skutočnú postupnú hĺbkovú filtráciu
  • Väčší objem zachytenia nečistôt
  • Dlhšia životnosť
  • Vyrobená z polypropylénu s Nanosilver BACINIX ™
  • Vyrobené v EU, z vysoko kvalitných materiálov
  • Materiály sú NSF Certifikovaná a FDA CFR Časť 21

Čo je Nanostriebro?

Nanosilver alebo nanostriebro je technológia využívajúca nanočastice striebra, ktoré dodávajú produktom nadštandardné vlastnosti. Voda prechádzajúca filtračnou vložkou je pri vstupe obohatená čiastočkami Nanostriebra v rozmedzí 15-20 ppb. Toto stopové množstvo pôsobí antibakteriálne a tak obmedzuje množenie mikroorganizmov vnútri filtračného systému, čím predlžuje životnosť filtračnej vložky.

Nanostriebro je extrémne efektívne, pretože zároveň útočí na patogény na viacerých miestach:

1)      Nanostriebro napáda steny buniek baktérií – tie sú zložené z aminokyselín. Nanočiastočky striebra zmenia ich štruktúru (vytvorením disulfidových mostíkov medzi aminokyselinami), tak narušia tzv. respiračný reťazec. Baktérie stratia schopnosť dýchať, čo vedie k ich zahubeniu.

2)      Nanostriebro dokáže preniknúť stenou bunky, kde sa naviaže na rôzne enzýmy. Týmito väzbami porušuje metabolizmus bunky a zabraňuje jej ďalšiemu rastu.

3)      Nanostriebro vojde dovnútra baktérie, kde sa naviaže na DNA a zabraňuje tvorbe ďalšej DNA. 

 

Antimikrobiálne rozbory boli vykonané v nezávislých laboratóriách, testy na E.coli a S. aureus boli v súlade s JIS Z 2801: 2000 – Certifikácia antimikrobiálnej aktivity a účinnosti.

Výsledky testov ukazujú, že bez technológie BACinix ™ môžeme pozorovať výrazný rast bakteriálných kolónií. Naopak môžeme pozorovať výrazné spomalenie rastu baktérií pri využití technológie BACinix ™ Nanostriebro.

 

Technická špecifikácia:

Prac. teplota:  2 - 80°C
Max. prietok:  360 l/hod
Nominálna pórovitosť:  5 µm
Priemerná efketivita:  90%
Rozmery:  9" x 2,5" (256mm x 63mm)
Životnosť:  ~8000 litrov / ~6 mesiacov

Pozn.: 1μm (micrón) = 0,001 mm
Nižšie číslo na filtračnej vložke znamená jej vyššiu hustotu.

5
Hodnotenie:
100% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:PP 10" (bakteriostatický) - 5 μm
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Môžete mi doporučiť nejakú filtračnú vložku na zachytenie železa?

Železo sa vo vode nachádza vo viacerých, rôzne odstrániteľných formách. V podzemných vodách je železo vo vode v rozpustenej forme (2-mocné železo). Akonáhle voda príde do styku...

Please, mind that only logged in users can submit questions