UV lampy

Najkvalitnejšie UV lampy na vodu: záruka až 5 rokov!
Eliminácia až 99,99% mikroorganizmov bez akejkoľvek chémie...

UV lampa eliminuje pomocou ultrafialového žiarenia 99,99% baktérií a mikroorganizmov obsiahnutých vo vode. Slúži ako prirodzená ochrana vody proti rastu baktérií bez použitia chemikálií. Pred UV sterilizátor odporúčame zaradiť mechanickú predfiltráciu potrubným filtrom za účelom odstránenia kalu a usadenín z vody, aby sa zaistilo, že k mikroorganizmom sa dostane dostatočné množstvo UV žiarenia.

Sterilizačné UV žiarenie účinne zabíja škodlivé mikroorganizmy ako sú E.coli, Koliformné baktérie, Enterokoky, Kultivovateľné mikroorganizmy, Cryptosporidium, Giardia, atď.

Štandardná životnosť žiarivky v UV sterilizátore vody je 1 rok. UV lampa sa umiestňuje na prívod studenej vody do objektu v uzatvorených priestoroch (napr. technická miestnosť, kotolňa), kde teplota neklesá pod 2°C.

Otázky a odpovede (17):

Items 1 to 10 of 17 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Petra sa pýta 23. 11. 2015

  Chcem zničiť baktérie, víry a plesne z vody počas sprchovania. Toto sľubuje UV lampa za niekoľko 100 EUR a zároveň aj sprchová hlavica za 17 EUR, ktorá naviac odstraňuje aj chlór, ťažké kovy atď. Aký je rozdiel v ucinnosti?

  % 1 ľudí už hlasovalo pre túto otázku.

  1. Tomáš Kováč odpovede 9. 10. 2015

   Na odstránenie vírusov, baktérii a cýst sú určené špecializované mikrobiologické filtre, alebo UV lampy. Mikrobiologické filtre určené na ošetrenie mikrobiologicky kontaminovanej vody v našej ponuke sú "Aquavallis" alebo "Nanoceram".

   Sprchova hlavica nedokáže odstránťt/eliminovať baktérie, ktoré sa môžu nachádzať vo vode. "Bakteriostatické médium" znamená, že sa baktérie nemôžu rozmnožovať/usádzať na povrchu alebo vo vnútri filtračného média. Neznamená to však, že dokážu odstrániť/eliminovať baktérie alebo vírusy ktoré sa už v pretekajúcej vode nachádzajú.

   Ak máte problém s mikrobiológiou vo Vašej vode, najvhodnejším riešením je nainštalovanie ÚPRAVNE NA CENTRÁLNU DEZINFEKCIU VODY - inštaluje sa na hlavný prívod vody do objektu a ošetruje všetku vodu v objekte. Použiť na to môžete:

   • UL lampa (vhodnú veľkosť doporučíme na základe počtu osôb)
    Na účinnú dezinfekciu UV žiarením však pretekajúca voda musí byť úplne priezračná a dokonale zbavená zákalu.
   • Dávkovacia stanica chlóru (chlórnan sodný alebo chlórdioxid)
    Pridané chemikálie sa dajú ľahko odstrániť z pitnej vody pomocou kuchynských filtrov.

 2. Petra sa pýta 23. 11. 2015

  Je potrebný pred použitím UV lampy rozbor vody? Čítala som, že sú udávané stropy množstva napr. železa a mangánu, ktoré keď voda presiahne, UV sterilizácia nefunguje.

  % 1 ľudí už hlasovalo pre túto otázku.

  1. Tomáš Kováč odpovede 23. 11. 2015

   Aby UV žiarenie mohlo zabiť baktérie, je potrebné aby prežarovalo vodu v dostatočnej intenzite.

   Predpísaná intenzita UV žiarenia, ktorá zabezpečuje dokonalú intezitu dezinfekciu vody je 40 mJ/cm2.

   Keď je pretekajúca voda cez UV lampu zakalená, nedosahuje sa potrebná intenzita UV žiarenia a je potrebné takúto vodu pred vstupom do UV sterilizátora vyčistiť.

   Najčastejšie vodu zakaľujú tieto nečistoty:

   1. mechanické nečistoty
   2. železo a mangán
   3. íl

   Či máte dostatočne číru vodu sa dá častokrát spozorovať aj voľným okom:

   1. Ak sa po nabratí vody do vačšej sklenenej nádoby na spodku usádza zákal, jedná sa najmä o mechanické nečistoty, ktoré sa lahko odstránia nainštalovaním dostatočne jemného potrubného filtra.
   2. Ak voda po odstáti v sklenenej nádobe sfarbuje na červeno-hnedo, alebo sa na stenách nádoby vytvára červeno-hnedé škvrny, jedná sa o zvýšený obsah železa.
    Najúčinnejšie zariadenie na odstránenie železa bez použitia akýchkoľvek chemikálií je Crystal Oxidizer.
   3. Ak voda po odstáti v sklenenej nádobe sfarbuje na tmavo-hnedo až čierno, alebo sa na stenách nádoby vytvára tmavo-hnedé až čierne škvrny, jedná sa o zvýšený obsah mangánu. Najúčinnejšie zariadenie na odstránenie železa bez použitia akýchkoľvek chemikálií je Crystal Oxidizer.
   4. Íl sa po odstáti vody zbiera vo forme veľmi jemného bieleho zákalu v spodnej časti nádoby. Íl sa dá odstrániť pomocou mechanických filtrov. Bežné potrubné filtre na mechanické nečistoty však íl veľmi rýchlo upcháva a sú na odstránenie ílu síce účinné, no veľmi nepraktické.
    Na odstránenie ílu je najvhodnejšie použiť úpravňu vody odstraňujúcu všetky jemné mechanické nečistoty väčšie ako 5 μm s automatickým spätným preplachom - Crystal Hyper-Filter.

   Rozbor vody Vám môže ušetrť kopu prolémov a peňazí v budúcnosti

   Pri akejkoľvek centrálnej úprave vody je rozbor vody dobrou investíciou, nakoľko Vám môže ušetriť kopu peňazí a problémov v budúcnosti. Odborný a dlhodobo funkčný návrh centrálnej úpravy vody sa dá vypracovať len na základe chemického rozboru vody. Každá voda je trochu iná, jednotlivé parametre vody sa navzájom ovplyvňujú a jednoznačne určujú (ale aj vylučujú), ktorý spôsob úpravy vody je pre danú vodu najvhodnejší.

   Jedine na základe chemického rozboru vody sa dá vypracovať efektívny a dlhodobo funčný návrh úpravy Vašej vody. S výsledkami rozboru vody sa obrátte na nás, zdarma Vám vypracujeme odborný návrh úpravy vody.

   V našom návrhu úpravy vody Vám ponúkneme niekoľko alternatív (ak to Vaša voda dovolí), popíšeme nielen výhody, ale aj nevýhody jednotlivých riešení.

 3. Petra sa pýta 23. 11. 2015

  Aký je rozsah teploty vody pri ktorej UV lampa funguje?

  % 1 ľudí už hlasovalo pre túto otázku.

  1. Tomáš Kováč odpovede 23. 11. 2015

   Výrobcom stanovený rozsah pracovnej teploty UV sterilizátorov je 2-40 °C. Používanie UV lampy pri vyšších teplotách vody, ako je stanovené výrobcom, môže mať za následok stratu záruky a neuznanie prípadnej reklamácie.

   Zároveň však môžeme konštatovať, že všetky súčastí UV sterilizátora, ktoré sú v styku s pretekajúcou vodou sú odolné voči teplu a nie je dôvod sa báť UV lampu použiť aj na teplú vodu.

   Treba si však uvedomiť, že aj samotné UV žiarenie vodu mierne zahrieva a ak by sa v UV sterilizátore nachádzala príliš teplá voda, môže dochádzať vo výnimočných prípadoch k dodatočnému zohrievaniu vody až nad bod varu, čo môže viesť k narastaniu tlaku vo vodovodnom potrubí a následným škodám (roztrhnutie, poškodenie technologických zariadení atď.).

 4. Tomáš sa pýta 23. 11. 2015

  Ako určiť potrebnú veľkosť a výkon UV lampy na dezinfekciu vody pre rodinný dom?

  % 1 ľudí už hlasovalo pre túto otázku.

  1. Tomáš Kováč odpovede 23. 11. 2015

   Výkon a veľkosť UV sterilizátora sa vyberá podľa požadovaných prietokov

   • UV sterilizátor Sterilight S5Q-PA
    Vhodné pre menšie domácnosti do 3 osôb kde nie sú požiadavky na väčšie prietoky vody. Môže sa použiť pre menší rodinný dom s 1 kúpeľňou alebo byt.
   • UV sterilizátor Sterilight S8Q-PA
    Vhodné pre domácnosti do 5 osôb a štandardný rodinný dom s maximálne 2 kúpelňani.
   • UV sterilizátor Sterilight S12Q-PA
    Vhodné pre väčšie rodinné domy s vyššími nárokmi na prietok vody (nadštandardné vybavenie ako jakuzi, vírivky, niekoľko hydromasážnych spŕch), alebo s väčším počtom členov domácnosti (nad 5 osôb).

   Výkonnejšiu UV lampu je potrebné použiť tiež pri pri štandardných požiadavkách na požadovaný prietok, no s veľmi tvrdou, alebo mierne zakalenou vodou.

    

   Na požiadanie odborne poradíme

   Požadovaný výkon UV lampy pre Vás na požiadanie vypočítame pomocou koeficientu súčinnosti, ak nám oznámite počet členov domácnosti, druh a počet všetkých odbernych miest na vodu v objekte a priložíte rozbor vody.

   Takýto súpis by mohol vyzerať nasledovne:

   • POČET ČLENOV DOMÁCNOSTI: 2 dospelý, 2 deti
   •     KUCHYŇA:
        1x batéria na vodu v kuchyni
        1x umývačka riadu
   •     KÚPEĽŇA PRÍZEMIE:
        1x batéria na umývadle
        1x batéria na napúšťanie vane
        1x sprchchový kút
        1x práčka
   •     WC PRÍZEMIE:
        1x WC
        1x bidet
   •     KÚPEĽŇA NA POSCHODÍ:
        1x batéria na umývadle
        1x sprchchový kút
        1x WC
        1x bidet
   • AKÉKOLVEK INÉ ODBERNÉ MIESTA (jakuzi, bazén, závlahovy system atď.)

    

   POZNÁMKA: Ak sa Vám zdá výkon vyššie uvedených UV sterilizátorov malý, v drvivej väčšine prípadov to tak nie je. Požadovaný výkon UV lampy sa totiž nevypočítava, ako súčet maximálnych prietokov všetkých odberných miest a zariadení v objekte, nakoľko nikdy nenastáva situácia, kedy sú v domácnosti využívané všetky odberné miesta a zariadenia naraz na maximálny prietok.

   Už ste niekedy mali otvorené všetky vodovodné kohútiky naraz na plný prietok a zároveň ste používali všetky odberné zariadenia ako sú práčka, myčka, splachovali WC, sprchovali sa a napúšťali vaňu v tom istom čase?

 5. Tomáš sa pýta 16. 10. 2018

  Dá sa pri UV lampách zistiť, či ešte UV žiarivka funguje? Prípadne kedy, alebo ako často ju treba meniť ?

  1. Tomáš Kováč odpovede 16. 10. 2018

   Na všetkých UV sterilizátoroch Crystal LIGHT a Sterilight je zvuková signalizácia, ak by UV žiarivka nesvietila. Zariadenie na nefukčnú žiarivku upozorní pípaním.

   UV sterilizátory Crystal LIGHT 6, 12, 24 a Sterilight S5Q, S8Q, S12Q, VH410 majú navyše aj displej s časovým odpočítavaním životnosti UV žiarivky, aby ste vedel kedy ju máte vymeniť. UV žiarivka sa totiž musí po uplynutí životnosti vymeniť aj napriek tomu, že ešte svieti.

   Čiže, na všetkých UV lampách v našom sortimente je zvuková signalizácia keď žiarivka nesvieti. A na všetkých UV lampách určených na sterilizáciu na hlavnom prívode vody (teda s výnimkou Crystal LIGHT 1), je aj displej s odpočítavaním životnosti UV žiarivky.

 6. bayer sa pýta 7. 10. 2017

  V studnicnej vode mam mangan 0,24mg/l. Co mam pouzit na dosiahnutie pripustneho limitu 0,05mg/l?

  1. Tomáš Kováč odpovede 9. 10. 2017

   Nakolko je odstranenie manganu pomerne narocne a vyzaduje vyssiu investiciu, doporucujem odborne posudit navrh upravy vody na zaklade rozboru vody. Staci zaslat rozbor vody na nas email a doporucime Vam najvhodnejsie riesenie.

   Na odstranenie manganu doporucujeme pouzit plne-automaticku upravnu vody. Vyborne kvalitu upravenej vody dosahujeme najma s tymto zariadenim:

   Crystal Oxydizer (železo, mangán, sírovodík)

 7. Kovar Matus sa pýta 19. 9. 2017

  Podla rozboru vody z vrtanej studne je vsetko v poriadku. Tvrdost vody je nizka 1,24mmol a mam mierne zvysene zelezo 0,21mg/l nad toleranciou 0,2...... len sa mi nachadza vo vode bakteria Escherichia coli a koliformne bakterie. Pomoze UV lampa? A popripade ktora? Sme v domacnosti 3 ludia. Dakujem

  1. Tomáš Kováč odpovede 22. 9. 2017

   Dobry den,

   mierne zvysene zelezo bude trochu branit prestupu UV ziarenia, preto v takomto pripade doporucujem o trochu silnejsi UV Steilizator Sterilight S8Q.

   Nezabudnite pre UV Sterilizator predradit mechanicky filter s jemnostou pod 20 μm. V pripade filtracie studnovej vody, doporucujem pouzit 2 mechanicke filtre. Prvy na hrubsie necistoty, druhy na jemnejsie.

 8. Tomas sa pýta 26. 5. 2017

  Aky rozdiel je medzi UV sterilizátorom a Crystal Diruptor? Čo je lepšie použiť na mikrobiologicky kontaminovanú vodu?

  1. Tomáš Kováč odpovede 26. 5. 2017

   UV sterilizátor a Crystal Disruptor sú 2 rôzne produkty.

   UV sterilizátor účinne zabíja baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy pomocou UV žiarenia a nemá žiadnu filtráciu. Vo vnútri telesa každého UV sterilizátora je vyberateľná sklenená quartzová trubica, v ktorej je vložená UV žiarivka. Zvýšený zákal, tvrdosť vody, železo, mangán, či íl, znižuje prestup UV žiarenia a navyše na povrchu quartzovej trubice vytvára nános, ktorý ešte viac bráni prestupu UV žiarenia. Radikálne sa tým znižuje účinnosť UV sterilizácie. Preto pri vodách so zvýšeným zákalom, tvrdosťou, obsahom železa/mangánu, či ílu, sa tieto kontaminanty musia z vody odstrániť, ešte pred vstupom vody do UV sterilizátora. Stav sklenenej quartzovej trubice treba pravidelne kontrolovať, a udržiavať čistý.

   Crystal Disruptor tiež účinne zabíja baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy. Navyše oodstraňuje z vody aj všetky látky väčšie ako 0,2 micrometra. Čiže má oveľa širšie použitie ako UV sterilizátor. Okrem baktérií, vírusov, rias, cýst odstraňuje aj mikrosedimenty, abiosestón, tažké kovy, vyoxidované železo, mangán atď. Disruptor má síce obrovskú filtračnú plochu vďaka veľkosti BigBlue, no zároveň poskytuje aj veľmi dôkladnú filtráciu. Disruptor odstráni z vody aj látky, ktoré iné filtre zachytiť nedokážu. Preto zabezpečuje ochranu pitnej vody pred širším spektrom kontaminantov ako UV sterilizátor. No treba rátať aj s tým, že ak voda obsahuje väčšie koncentrácie látok, ktoré Disruptor zachytáva, môže sa aj rýchlejšie zaniesť.

 9. Jana sa pýta 7. 5. 2017

  Existuje riesenie UV lampy, ak nemame osmozu? Na napojenie priamo na vodu?

  1. Tomáš Kováč odpovede 10. 5. 2017

   UV lampa sa môže použiť na sterilizáciu vody aj bez osmózy. Pre účinnú dezinfekciu je však potrebné, aby UV svetlo prežarovalo vodu v dostatočnej intenzite. Preto je potrebné vodu ešte pred vstupom do UV sterilizátora čo najviac prečistiť od mechanických nečistôt. Toto sa robí pomocou rôznych predfiltrov.

    Predpísaná intenzita UV žiarenia, ktorá zabezpečuje dokonalú intezitu dezinfekciu vody je 40 mJ/cm2

   Výkon a veľkosť UV sterilizátora sa vyberá podľa požadovaných prietokov

   • UV sterilizátor Kinglight 1GPD (6W) - maximálny predpísaný prietok do 3 l/min (0.2 m³/hod)
    Vhodný na sterilizáciu vody za kuchynským filtrom na pitnú vodu, napríklad reverznú osmózu. 

   • UV sterilizátor Sterilight S2Q-PA (17W) - maximálny predpísaný prietok do 7.5 l/min (0.5 m³/hod)
    Vhodný na sterilizáciu studenej vody pre jeden vodovodný kohútik, napríklad do kuchynského drezu. 

   • UV sterilizátor Sterilight S5Q-PA (24W) - maximálny predpísaný prietok 17.0 l/min (1 m³/h)
    Vhodný pre menšie domácnosti do 3 osôb kde nie sú požiadavky na väčšie prietoky vody. Môže sa použiť pre menší rodinný dom  alebo byt len s 1 kúpeľňou.

   • UV sterilizátor Sterilight S8Q-PA (34W) - maximálny predpísaný prietok 29 l/min (1,8 m³/h)
    Vhodný pre domácnosti do 5 osôb a štandardný rodinný dom s maximálne 2 kúpelňani.

   • UV sterilizátor Sterilight S12Q-PA (W) - maximálny predpísaný prietok 54.0 l/min (2,5 m³/h)
    Vhodný pre väčšie rodinné domy s vyššími nárokmi na prietok vody (nadštandardné vybavenie ako jakuzi, vírivky, niekoľko hydromasážnych spŕch), alebo s väčším počtom členov domácnosti (nad 5 osôb).

    

   DÔLEŽITÉ: Pred UV sterilizátor treba vždy umiestniť dostatočne jemný potrubný filter na mechanické nečistoty s maximálnou zrnitosťou 25 mikrónov a menej!

   UPOZORNENIE: O jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor je potrebné použiť pri dezinfekcii veľmi tvrdej, alebo i mierne zakalenej vody. Pred vstupom do UV sterilizátora, musí byť voda zbavená všetkých kontaminantov ktoré znižujú prestup UV žiarenia (mechanické nečistoty, íl, železo, mangán)

 10. Dusan sa pýta 4. 5. 2017

  Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

  1. Tomáš Kováč odpovede 4. 5. 2017

   Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnených v kuchynskom dreze, alebo pomocou centrálnej dezinfekcie vody na hlavnom vstupe vody do objektu.

   Stačí odstrániť mikrobiologickú kontamináciu v kuchyni, alebo je potrebná sterilizácia na vstupe vody do objektu?

   Či treba baktérie/mikroorganizmy odstrániť centrálne, alebo stačí iba vodu ošetriť iba v kuchyni, záleží hlavne na konkrétnom druhu baktérií vyskytujúcich sa vo Vašej vode. Kým niektoré baktérie v menších množstvách, ako napríklad kultivovateľné mikroorganizmy sú neškodné (môžete sa takou vodou sprchovať či umyť zuby). Iné baktérie môžu aj v malých množstvách vyvolať vážne zdravotné problémy, napríklad legionella, enterokoky, koliformné baktérie, e-coli atď., a s takto kontaminovanou vodou by ste sa nemali ani sprchovať, umývať zuby či riad. Toto však doporučujem prekonzultovať s lekárom!!!

    

   Mikrobiologické kuchynské filtre

   Najlacnejšie vychádzajú špeciálne mikrobiologické filtre do kuchyne. Okrem mikrobiologického znečistenia odstraňujú aj stovky iných nebezpečných látok a produkujú vodu špičkovej chuti a kvality. Preto je kuchynský filter vždy dobrým riešením, aj ako dodatočný filter po centrálnej dezinfecii vody. Po UV sterilizátore mikrobiologický kuchynský filter zachytí aj baktérie, ktoré sa môžu usídliť v rozvodoch vody. Po chemickej dezinfekcii zas kuchynský filter zachytí voľný chlór ako aj nebezpečné karciogénne zlúčeniny, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami.

   Tieto kuchynské filtre odtránia baktérie, cysty a vírusy dokonale (účinnosť 99,99999% až 100%). Umiestňujú sa do kuchynského drezu a ošetrujú vodu len v kuchyni.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu s vysokým prietokom:

   Napájajú sa priamo na studenú vodu na pôvodnú vodovodnú batériu, z ktorej tečie filtrovaná a dezinfikovaná voda. Teplá voda je však neošetrená a je nezmenenej kvality.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu so separátnym kohútikom a nízkym prietokom:

   Na kuchynský drez sa inštaluje separátny kohútik z ktorého sa naberá voda na pitie a varenie. Voda z pôvodnej batérie je neošetrená a je nezmenenej kvality.

    

   Centrálna sterilizácia vody

   Pseaudomonas, Legionella, Koliformné baktérie, E-coli, a iné zdraviu nebezpečné baktérie, by sa mali odstrániť už na vstupe vody do objektu. Týmto sa zabezpečí voda nielen v kuchyni, ale aj v kúpelni na sprchovanie, či umývanie zubov. Tu je tiež na výber viacero možností centrálnej dezinfekcie vody, každá ma svoje výhody, no aj nevýhody.

   Centrálna UV sterilizácia (dezinfekcia vody UV žiarením)

   UV sterilizátor umiestnený na vstupe je vo väčšine prípadov dostatočný. UV sterilizácia je ekologická a jednoduchá na údržbu. Oproti chemickej dezinfekcii, nezhoršuje chuť ani kvalitu pitnej vody, a nevytvára žiadne nežiadúce produkty dezinfekcie.

   UV sterilizátor však nezabezpečuje dezinfekciu rozvodov vody v objekte, čo je jeho hlavná slabina. Preto treba rozvody vody po inštalácii UV sterilizátora dôkladne vydezinfikovať chemicky. Pri vážne mikrobiologicky kontaminovaných vodách doporučujem UV sterilizátor ešte doplniť aj mikrobiologickým kuchynským filtrom a piť vodu iba z neho.

   POZOR: UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium). UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

   Aby UV svetlo dokázalo dostatočne prežiariť vodu, je potrebné vodu pred vstupom do UV sterilizátora očistiť od všetkých mechanických nečistôt väčších ako 20μm pomocou potrubného filtra:

   Centrálna dávkovacia stanica (chemická dezinfekcia vody)

   V prípade UV rezistentných baktérií, ako sú napríklad baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium), je chemická dezinfekcia vody nevyhnutná. Je účinná aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá.

   • Dávkovacia stanica chlóru (NaClO)
    Sterilizácia vody pomocou chlórnanana sodného je najbežnešia dezinfekcia vody používaná aj na dezinfekciu komunálnej vody vo vodárňach. Dávkovanie NaClO do vody však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia) vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny ako sú tri-halo-metány (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly. Chlór je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.
   • Dávkovacia stanica chlórdioxidu (ClO2)
    Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie, preto sú obstarávacie náklady dezinfecie vody chlórdioxiom drahšie.

    

   Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

   Pre odborný návrh úpravy a dezinfekcie vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

   Každá cenová ponuka úpravy vody sa musí posúdiť individuálne na základe rozboru vody. Častokrát odborné posúdenie úpravy vody a náslené vypracovanie cenovej ponuky trvá celé hodiny. Preto ak sa chcete iba predbežne informovať, najskôr prosím zavolajte a poraďte sa telefonicky. Ako vidíte, možností je vždy viacero, a všetky majú výhody aj nevýhody. Ak sa následne rozhodnete realizovať úpravu vody s nami, radi Vám vypracujeme komplexnú cenovú ponuku.

   Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru či chlórdioxidu, zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu - to najdôležitejšie pre Váš spokojný a zdravý život.

   Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej alebo japonskej výroby (Grundfos / Iwaki), a praxou overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia trochu vyššie obstarávacie náklady.

Items 1 to 10 of 17 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

10 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. UV Lampa Crystal LIGHT 1 (6W)
  Hodnotenie:
  80%
  Špeciálna cena 99,00 € Normálna cena 129,00 €
  Kvalitná celonerezová UV lampa Crystal Light 1 do domácich filtrov na vodu a reverzných osmóz. Eliminuje 99,98% baktérií a mikroorganizmov obsiahnutých vo vode Telo lampy z nerezovej ocele SS304 zvyšuje účinnosť žiarenia UV lampy Odborná inštalácia do reverznej osmózy…
 2. UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)
  199,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 3. UV lampa Crystal LIGHT 6 (28W)
  299,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 4. UV lampa Crystal LIGHT 12 (40W)
  Hodnotenie:
  93%
  369,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 5. UV lampa Sterilight S2Q-PA2
  309,90 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je…
 6. UV lampa Sterilight S5Q-PA2
  Hodnotenie:
  100%
  349,90 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je…
 7. UV lampa Sterilight S8Q-PA2
  Hodnotenie:
  100%
  529,90 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je…
 8. UV lampa VIQUA Sterilight VH410
  Hodnotenie:
  100%
  679,90 €
  UV lampa je určená na elimináciu baktérií, cýst, vírusov a iných mikroorganizmov vo vode pomocou UV žiarenia. Ultrafialové žiarenie narozdiel od chlórovania je úplne neškodné, ekologické, lacné…
 9. UV lampa Crystal LIGHT 24 (110W)
  Špeciálna cena 979,00 € Normálna cena 1 199,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 10. Riadiaca jednotka ku UV lampám Sterilight
  186,90 €
  Originálny transformátor (riadiaca jednotka so zdrojom) k UV lampám Sterilight. Pasuje ku týmto UV sterilizátorom Sterilight: S1Q-PA S2Q-PA S5Q-PA S8Q-PA S12Q-PA
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

10 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer