Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

UV sterilizátory

Najkvalitnejšie UV lampy na trhu: záruka až 5 rokov!
Eliminácia až 99,99% mikroorganizmov bez akejkoľvek chémie...

UV (Ultrafialové žiarenie) lampa eliminuje 99,99% baktérií a mikroorganizmov obsiahnutých vo vode. Slúži ako prirodzená ochrana vody proti rastu baktérií bez použitia chemikálií. Pred UV sterilizátor odporúčame zaradiť mechanickú predfiltráciu potrubným filtrom za účelom odstránenia kalu a usadenín z vody, aby sa zaistilo, že k mikroorganizmom sa dostane dostatočné množstvo UV žiarenia.

Sterilizačné UV žiarenie účinne zabíja škodlivé mikroorganizmy ako sú E.coli, Koliformné baktérie, Enterokoky, Kultivovateľné mikroorganizmy, Cryptosporidium, Giardia, atď.

Štandardná životnosť žiarivky v UV sterilizátore vody je 1 rok. UV lampa sa umiestňuje na prívod studenej vody do objektu v uzatvorených priestoroch (napr. technická miestnosť, kotolňa), kde teplota neklesá pod 2°C.

Opýtajte sa nás:

Strana:
 1. 1
 2. 2
Otázku položil: Tomáš v utorok, 16. októbra 2018 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Na všetkých UV sterilizátoroch Crystal LIGHT a Sterilight je zvuková signalizácia, ak by UV žiarivka nesvietila. Zariadenie na nefukčnú žiarivku upozorní pípaním.

  UV sterilizátory Crystal LIGHT 6, 12, 24 a Sterilight S5Q, S8Q, S12Q, VH410 majú navyše aj displej s časovým odpočítavaním životnosti UV žiarivky, aby ste vedel kedy ju máte vymeniť. UV žiarivka sa totiž musí po uplynutí životnosti vymeniť aj napriek tomu, že ešte svieti.

  Čiže, na všetkých UV lampách v našom sortimente je zvuková signalizácia keď žiarivka nesvieti. A na všetkých UV lampách určených na sterilizáciu na hlavnom prívode vody (teda s výnimkou Crystal LIGHT 1), je aj displej s odpočítavaním životnosti UV žiarivky.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 16. októbra 2018

Odpovedať

Otázku položil: bayer v sobota, 7. októbra 2017 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Nakolko je odstranenie manganu pomerne narocne a vyzaduje vyssiu investiciu, doporucujem odborne posudit navrh upravy vody na zaklade rozboru vody. Staci zaslat rozbor vody na nas email a doporucime Vam najvhodnejsie riesenie.

  Na odstranenie manganu doporucujeme pouzit plne-automaticku upravnu vody. Vyborne kvalitu upravenej vody dosahujeme najma s tymto zariadenim:

  Crystal Oxydizer (železo, mangán, sírovodík)

  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 9. októbra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Kovar Matus v utorok, 19. septembra 2017 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Dobry den,

  mierne zvysene zelezo bude trochu branit prestupu UV ziarenia, preto v takomto pripade doporucujem o trochu silnejsi UV Steilizator Sterilight S8Q.

  Nezabudnite pre UV Sterilizator predradit mechanicky filter s jemnostou pod 20 μm. V pripade filtracie studnovej vody, doporucujem pouzit 2 mechanicke filtre. Prvy na hrubsie necistoty, druhy na jemnejsie.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 22. septembra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Tomas v piatok, 26. mája 2017 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  UV sterilizátor a Crystal Disruptor sú 2 rôzne produkty.

  UV sterilizátor účinne zabíja baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy pomocou UV žiarenia a nemá žiadnu filtráciu. Vo vnútri telesa každého UV sterilizátora je vyberateľná sklenená quartzová trubica, v ktorej je vložená UV žiarivka. Zvýšený zákal, tvrdosť vody, železo, mangán, či íl, znižuje prestup UV žiarenia a navyše na povrchu quartzovej trubice vytvára nános, ktorý ešte viac bráni prestupu UV žiarenia. Radikálne sa tým znižuje účinnosť UV sterilizácie. Preto pri vodách so zvýšeným zákalom, tvrdosťou, obsahom železa/mangánu, či ílu, sa tieto kontaminanty musia z vody odstrániť, ešte pred vstupom vody do UV sterilizátora. Stav sklenenej quartzovej trubice treba pravidelne kontrolovať, a udržiavať čistý.

  Crystal Disruptor tiež účinne zabíja baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy. Navyše oodstraňuje z vody aj všetky látky väčšie ako 0,2 micrometra. Čiže má oveľa širšie použitie ako UV sterilizátor. Okrem baktérií, vírusov, rias, cýst odstraňuje aj mikrosedimenty, abiosestón, tažké kovy, vyoxidované železo, mangán atď. Disruptor má síce obrovskú filtračnú plochu vďaka veľkosti BigBlue, no zároveň poskytuje aj veľmi dôkladnú filtráciu. Disruptor odstráni z vody aj látky, ktoré iné filtre zachytiť nedokážu. Preto zabezpečuje ochranu pitnej vody pred širším spektrom kontaminantov ako UV sterilizátor. No treba rátať aj s tým, že ak voda obsahuje väčšie koncentrácie látok, ktoré Disruptor zachytáva, môže sa aj rýchlejšie zaniesť.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 26. mája 2017

Odpovedať

Otázku položil: Jana v nedeľa, 7. mája 2017 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  UV lampa sa môže použiť na sterilizáciu vody aj bez osmózy. Pre účinnú dezinfekciu je však potrebné, aby UV svetlo prežarovalo vodu v dostatočnej intenzite. Preto je potrebné vodu ešte pred vstupom do UV sterilizátora čo najviac prečistiť od mechanických nečistôt. Toto sa robí pomocou rôznych predfiltrov.

   Predpísaná intenzita UV žiarenia, ktorá zabezpečuje dokonalú intezitu dezinfekciu vody je 40 mJ/cm2

  Výkon a veľkosť UV sterilizátora sa vyberá podľa požadovaných prietokov

  • UV sterilizátor Kinglight 1GPD (6W) - maximálny predpísaný prietok do 3 l/min (0.2 m³/hod)
   Vhodný na sterilizáciu vody za kuchynským filtrom na pitnú vodu, napríklad reverznú osmózu. 

  • UV sterilizátor Sterilight S2Q-PA (17W) - maximálny predpísaný prietok do 7.5 l/min (0.5 m³/hod)
   Vhodný na sterilizáciu studenej vody pre jeden vodovodný kohútik, napríklad do kuchynského drezu. 

  • UV sterilizátor Sterilight S5Q-PA (24W) - maximálny predpísaný prietok 17.0 l/min (1 m³/h)
   Vhodný pre menšie domácnosti do 3 osôb kde nie sú požiadavky na väčšie prietoky vody. Môže sa použiť pre menší rodinný dom  alebo byt len s 1 kúpeľňou.

  • UV sterilizátor Sterilight S8Q-PA (34W) - maximálny predpísaný prietok 29 l/min (1,8 m³/h)
   Vhodný pre domácnosti do 5 osôb a štandardný rodinný dom s maximálne 2 kúpelňani.

  • UV sterilizátor Sterilight S12Q-PA (W) - maximálny predpísaný prietok 54.0 l/min (2,5 m³/h)
   Vhodný pre väčšie rodinné domy s vyššími nárokmi na prietok vody (nadštandardné vybavenie ako jakuzi, vírivky, niekoľko hydromasážnych spŕch), alebo s väčším počtom členov domácnosti (nad 5 osôb).

   

  DÔLEŽITÉ: Pred UV sterilizátor treba vždy umiestniť dostatočne jemný potrubný filter na mechanické nečistoty s maximálnou zrnitosťou 25 mikrónov a menej!

  UPOZORNENIE: O jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor je potrebné použiť pri dezinfekcii veľmi tvrdej, alebo i mierne zakalenej vody. Pred vstupom do UV sterilizátora, musí byť voda zbavená všetkých kontaminantov ktoré znižujú prestup UV žiarenia (mechanické nečistoty, íl, železo, mangán)

  Odpovedal: Tomáš Kováč v streda, 10. mája 2017

Odpovedať

Otázku položil: Dusan v štvrtok, 4. mája 2017 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnených v kuchynskom dreze, alebo pomocou centrálnej dezinfekcie vody na hlavnom vstupe vody do objektu.

  Stačí odstrániť mikrobiologickú kontamináciu v kuchyni, alebo je potrebná sterilizácia na vstupe vody do objektu?

  Či treba baktérie/mikroorganizmy odstrániť centrálne, alebo stačí iba vodu ošetriť iba v kuchyni, záleží hlavne na konkrétnom druhu baktérií vyskytujúcich sa vo Vašej vode. Kým niektoré baktérie v menších množstvách, ako napríklad kultivovateľné mikroorganizmy sú neškodné (môžete sa takou vodou sprchovať či umyť zuby). Iné baktérie môžu aj v malých množstvách vyvolať vážne zdravotné problémy, napríklad legionella, enterokoky, koliformné baktérie, e-coli atď., a s takto kontaminovanou vodou by ste sa nemali ani sprchovať, umývať zuby či riad. Toto však doporučujem prekonzultovať s lekárom!!!

   

  Mikrobiologické kuchynské filtre

  Najlacnejšie vychádzajú špeciálne mikrobiologické filtre do kuchyne. Okrem mikrobiologického znečistenia odstraňujú aj stovky iných nebezpečných látok a produkujú vodu špičkovej chuti a kvality. Preto je kuchynský filter vždy dobrým riešením, aj ako dodatočný filter po centrálnej dezinfecii vody. Po UV sterilizátore mikrobiologický kuchynský filter zachytí aj baktérie, ktoré sa môžu usídliť v rozvodoch vody. Po chemickej dezinfekcii zas kuchynský filter zachytí voľný chlór ako aj nebezpečné karciogénne zlúčeniny, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami.

  Tieto kuchynské filtre odtránia baktérie, cysty a vírusy dokonale (účinnosť 99,99999% až 100%). Umiestňujú sa do kuchynského drezu a ošetrujú vodu len v kuchyni.

  Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu s vysokým prietokom:

  Napájajú sa priamo na studenú vodu na pôvodnú vodovodnú batériu, z ktorej tečie filtrovaná a dezinfikovaná voda. Teplá voda je však neošetrená a je nezmenenej kvality.

  Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu so separátnym kohútikom a nízkym prietokom:

  Na kuchynský drez sa inštaluje separátny kohútik z ktorého sa naberá voda na pitie a varenie. Voda z pôvodnej batérie je neošetrená a je nezmenenej kvality.

   

  Centrálna sterilizácia vody

  Pseaudomonas, Legionella, Koliformné baktérie, E-coli, a iné zdraviu nebezpečné baktérie, by sa mali odstrániť už na vstupe vody do objektu. Týmto sa zabezpečí voda nielen v kuchyni, ale aj v kúpelni na sprchovanie, či umývanie zubov. Tu je tiež na výber viacero možností centrálnej dezinfekcie vody, každá ma svoje výhody, no aj nevýhody.

  Centrálna UV sterilizácia (dezinfekcia vody UV žiarením)

  UV sterilizátor umiestnený na vstupe je vo väčšine prípadov dostatočný. UV sterilizácia je ekologická a jednoduchá na údržbu. Oproti chemickej dezinfekcii, nezhoršuje chuť ani kvalitu pitnej vody, a nevytvára žiadne nežiadúce produkty dezinfekcie.

  UV sterilizátor však nezabezpečuje dezinfekciu rozvodov vody v objekte, čo je jeho hlavná slabina. Preto treba rozvody vody po inštalácii UV sterilizátora dôkladne vydezinfikovať chemicky. Pri vážne mikrobiologicky kontaminovaných vodách doporučujem UV sterilizátor ešte doplniť aj mikrobiologickým kuchynským filtrom a piť vodu iba z neho.

  POZOR: UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium). UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

  Aby UV svetlo dokázalo dostatočne prežiariť vodu, je potrebné vodu pred vstupom do UV sterilizátora očistiť od všetkých mechanických nečistôt väčších ako 20μm pomocou potrubného filtra:

  Centrálna dávkovacia stanica (chemická dezinfekcia vody)

  V prípade UV rezistentných baktérií, ako sú napríklad baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium), je chemická dezinfekcia vody nevyhnutná. Je účinná aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá.

  • Dávkovacia stanica chlóru (NaClO)
   Sterilizácia vody pomocou chlórnanana sodného je najbežnešia dezinfekcia vody používaná aj na dezinfekciu komunálnej vody vo vodárňach. Dávkovanie NaClO do vody však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia) vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny ako sú tri-halo-metány (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly. Chlór je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.
  • Dávkovacia stanica chlórdioxidu (ClO2)
   Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie, preto sú obstarávacie náklady dezinfecie vody chlórdioxiom drahšie.

   

  Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

  Pre odborný návrh úpravy a dezinfekcie vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

  Každá cenová ponuka úpravy vody sa musí posúdiť individuálne na základe rozboru vody. Častokrát odborné posúdenie úpravy vody a náslené vypracovanie cenovej ponuky trvá celé hodiny. Preto ak sa chcete iba predbežne informovať, najskôr prosím zavolajte a poraďte sa telefonicky. Ako vidíte, možností je vždy viacero, a všetky majú výhody aj nevýhody. Ak sa následne rozhodnete realizovať úpravu vody s nami, radi Vám vypracujeme komplexnú cenovú ponuku.

  Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru či chlórdioxidu, zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu - to najdôležitejšie pre Váš spokojný a zdravý život.

  Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej alebo japonskej výroby (Grundfos / Iwaki), a praxou overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia trochu vyššie obstarávacie náklady.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v štvrtok, 4. mája 2017

Odpovedať

Otázku položil: Patrik v pondelok, 13. februára 2017 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Záleží hlavne od druhu baktérií. Pri sprchovaní sa v malých množstvách môže voda dostať do tela a s ňou aj baktérie nachádzajúce sa vo vode.

  Kým niektoré baktérie sú úplne neškodné a nevadí keď sa v malých množstvách dostanú do organizmu, iné však môžu spôsobiť Vážne zdravotné problémy. Je to však skôr otázka na lekára.

  Každopádne, kultivovateľné mikroorganizmi sú neškodné a ak máte vo vode iba tieto, voda na sprchovanie je úplne bezpečná.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v streda, 15. februára 2017

Odpovedať

Otázku položil: Janka v utorok, 27. septembra 2016 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Áno, po jednom roku v celodomových UV sterilizátoroch je potrebné vymeniť UV žiarivku. Pri UV sterilizátoroch PROCOM aj Sterilight je na displeji zdroja odpočítavadlo životnosti UV žiarivky. Keď odpočítavadlo ukazuje 0 dní, UV žiarivka už nedosahuje potrebné parametre a je potrebné ju vymeniť.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 27. septembra 2016

Odpovedať

Otázku položil: repan v streda, 20. júla 2016 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  UV lampa sa bežne používa ako doplnková dezinfekcia vody v bazéne. UV sterilizácia dokáže podstatne obmedziť množstvo nutnej chemickej dezinfekcie. Po naištalovaní správnej veľkosti UV sterilizátora je možné obmedzit množstov používanej chémie až niekoľko násobne.

  UV sterilizátor sa inštaluje na uzavretý filtračný okruh. UV sterilizácia je zapínaná/vypínaná v synchronizácii s filtračným čerpadlom. Výkon UV lampy sa volí podľa dosahovaných prietokov cez filtračný okruh tak, aby pretekajúca voda bola ožarovaná minimálne predpísanou dávkou 40mJ/cm². Pri bazénovej vode túto dávku doporučujeme výrazne prekročiť a radšej výkon UV sterilizátora dostatočne predimenzovať.

  Nakoľko je UV sterilizátor neustále zapojený do elektrickej siete 220V/50Hz, musí byť inštalovaný na suchom mieste v rámci filtračného okruhu. UV žiarivka nie je v bazéne voľne, je osadená vo vnútri UV sterilizátora a ožaruje len pretekajúcu vodu vo vnútri UV sterilizátora.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v streda, 20. júla 2016

Odpovedať

Otázku položil: Martin Janšo v pondelok, 11. apríla 2016 pre kategóriu UV sterilizátory
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Na dezinfekciu vody sú dostupné nasledovné riešenia. Každé má svoje výhody a nevýhody a hodí sa na iné druhy vody.

  Dodávame všetky nižšie spomenuté technológie dezinfekcie vody. Návrh vhodnej technológie dezinfekcie vody robíme na základe mikrobiologického a chemického rozboru vody.

  • UV Sterilizácia 
   Jednoduché a účinné riešenie dezinfekcie vody, bez dávkovania chemikálií do pitnej vody. UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas stutzeri a klostrídie (clostridium perfringens), ako aj mikromycéty (mikroskopické huby) a kvasinky. Chlóru (NaClO) resistentné Legionella, Giardia lamblia, Cryptosporidium, Pseudomonas aeruginosa však UV sterilizácia účinne zabíja.
   POZOR: UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

  • Nanofiltrácia a sterilizácia pomocou ZETA potenciálu
   Najmodernešia dezinfekcia vody, bez dávkovania chemikálií, či ožarovania vody. Využíva pokrok v nanotechnológiách a výsledkom sú moderné materiály, ktoré dokážu zachytiť a zabiť až 99,999999% mikroorganizmov, cýst a baktérií vyskytujúcich sa vo vode. Mikroorganizmy (mikromycéty, kvasinky, baktérie, či cysty) nielen deaktivuje, ale aj zachytí ich mŕtve telá. Účinne odstraňuje z vody aj množstvo ďalších látok ako mikrosedimenty a ťažké kovy, železo, mangán, ako aj všetky látky väčšie nad 0,2 µm. To všetko pri zachovaní vysokých prietokov, veľmi malých tlakových strát a dlhej životnosti filtračnej vložky.

  • Dávkovanie Chlóru (Chlórnan sodný NaClO)
   Dávkovanie "chlóru" je laickým pomenovaním dávkovania Chlórnanu sodného. Je to najbežnejší spôsob dezinfekcie vody. Je účinný aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá. Dávkovanie "chlóru" (NaClO) do vody, však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia), vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny, ako sú  tri-halo-metán (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly, prvoky Giardia a Cryptosporidium. Chlórnan sodný je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.

  • Dávkovanie Chlórdioxid (ClO2)
   Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) postupne nahrádza dávkovanie Chlórnanu (NaClO) aj v pitnej vode z verejného vodovodu. Chlórdioxid  (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie. Preto sú obstarávacie a prevádzkové náklady dezinfecie vody chlórdioxiom (oproti bežne používanému chlórnanu sodnému) drahšie.

   

  Pre odborný návrh úpravy vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

   

  Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

  Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru (NaClO) či chlórdioxidu (ClO2) , zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu.

  Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej výroby (Grundfos), a v praxi overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia vyššie obstarávacie náklady.

  Pri vypracovávaní odborného návrhu úpravy vody treba vždy zvážiť mnoho faktorov, jednotlivé komponenty vody sa navzájom zásadne ovplyvňujú. Preto každý návrh úpravy vody posudzujeme individuálne na základe rozboru vody (chemického aj mikrobiologického) a zaberá nám to naozaj veľa času...

  https://ultraviolet.com/microorganisms-deactivated/

  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 11. apríla 2016

Odpovedať

Zadajte Vašu otázku:

* Tieto polia sa musia vyplniť

Položiek 1 do 20 z celkového počtu 24

na stránku
Strana:
 1. 1
 2. 2

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
 • UV Lampa Crystal LIGHT 1 (6W)

  UV Lampa (1 GPM / 3.8 l/min) k domacej filtracii vody

  Kvalitná celonerezová UV lampa Crystal Light 1 do domácich filtrov na vodu a reverzných osmóz. Eliminuje 99,98% baktérií a mikroorganizmov obsiahnutých vo vode Telo lampy z nerezovej ocele SS304 zvyšuje účinnosť žiarenia UV lampy Odborná inštalácia do reverznej osmózy ZDARMA: V prípade objednávky spolu s našim systémom reverznej osmózy do drezu, Vám UV lampu zdarma nainštalujeme do filtračného systému. Zariadenie je vybavené alarmom, ktorý upozorní užívateľa na potrebu výmeny žiarivky Dlhá životnosť UV žiarivky (5000 hodín / 6 mesiacov) Jednoduchá výmena UV žiarivky pre prietoky do 3,8 litra za minútu (1 GPM) Výkon 6W

  Bežná cena: 149,00 €

  Akciová cena: 119,00 €

 • UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)

  UV lampa Crystal LIGHT 2 (14)

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody.  Použitie UV sterilizátor Crystal LIGHT 2 je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/4" vnútorný závit, kde maximálny prietok vody je 7,60 l/min, čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 2 pri intenzite žiarenia 40 mJ/cm2 (predpísaná intenzita UV žiarenia podľa slovenskej legislatívy).
  199,00 €
 • UV lampa Crystal LIGHT 6 (28W)

  UV lampa Crystal LIGHT 6 (28W) Sada na zapojenie

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody.  Použitie UV sterilizátor Crystal LIGHT 6 je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/2", kde maximálny prietok vody za hodinu nepresiahne 1 m3 (17 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 6 pri intenzite žiarenia 40 mJ/cm2 (predpísaná intenzita UV žiarenia podľa slovenskej legislatívy). Pri vode z reverznej osmózy je to až 1,4 m³/hod, (23 l/min).
  299,00 €
 • UV lampa Crystal LIGHT 12 (40W)

  UV lampa Crystal LIGHT 12 (40W)

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody.  Použitie UV sterilizátor Crystal LIGHT 12 je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 3/4", kde maximálny prietok vody za hodinu nepresiahne 2,04 m3 (34 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 12 pri žiarení 40 mJ/cm2 (predpísané žiarenie podľa slovenskej legislatívy). Pri vode z reverznej osmózy je to až 2,7 m³/hod, (45,6 l/min).
  369,00 €
 • UV lampa Crystal LIGHT 24 (110W)

  UV lampa Crystal LIGHT 24 (110W)

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody.  Použitie UV sterilizátor Crystal LIGHT 24 je vhodný na dezinfekciu vody v objektoch s prívodným potrubím 1", kde maximálny prietok vody za hodinu nepresiahne 4,08 m3 (68 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 24 pri žiarení 40 mJ/cm2 (predpísané žiarenie podľa slovenskej legislatívy). Pri vode z reverznej osmózy je to až 5,4 m³/hod, (91,2 l/min).

  Bežná cena: 1 199,00 €

  Akciová cena: 979,00 €

 • UV lampa Sterilight S2Q-PA2

  UV lampa Sterilight S2Q-PA2

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. UV sterilizátor S2Q-PA má 17W UV žiarivku, maximálny prietok 0,5 m3/hod, závit 1/2" (cól). Použitie UV sterilizátor S2Q-PA je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/2", kde maximálna spotreba vody za hodinu nepresiahne 0,5 m3 (7,5 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora S2Q.

  Bežná cena: 330,00 €

  Akciová cena: 310,00 €

 • UV lampa Sterilight S5Q-PA2

  UV sterilizátor S5Q-PA

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. UV sterilizátor S5Q-PA má 25W UV žiarivku, maximálny prietok 1,0 m3/hod (40mJ/cm2), závit 3/4\" (cól).# Použitie UV sterilizátor S5Q-PA je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 3/4\", kde maximálna spotreba vody za hodinu nepresiahne 1,0 m3 (17 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora S5Q.

  Bežná cena: 369,00 €

  Akciová cena: 329,00 €

 • UV lampa Sterilight S8Q-PA2

  UV sterilizátor S8Q-PA

  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. UV sterilizátor S8Q-PA má 37W UV žiarivku, maximálny prietok 1,8 m3/hod (40mJ/cm2), závit 3/4" (cól).# Použitie UV sterilizátor S8Q-PA je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 3/4", kde maximálna spotreba vody za hodinu nepresiahne 1,8 m3 (29 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora S8Q.

  Bežná cena: 579,00 €

  Akciová cena: 489,00 €

 • UV lampa VIQUA Sterilight VH410

  UV lampa VIQUA VH410

  UV lampa je určená na elimináciu baktérií, cýst, vírusov a iných mikroorganizmov vo vode pomocou UV žiarenia. Ultrafialové žiarenie narozdiel od chlórovania je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. UV lampa nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne nežiaduce produkty. Ničí mikroorganizmy ako E.coli, enterokoky, Giardia a iné chlór-resistentné mikroorganizmy. UV sterilizátor VH410 je vhodný na dezinfekciu vody v rodinných domoch a objektoch, kde maximálna spotreba vody nepresiahne 3,3 m3/hod, to je 54 l za min, čo je maximálna kapacita UV sterilizátora VH410, aby mohol dôkladne vydezinfikovat vodu, podľa platnej slovenskej legislatívy. Tento nový model UV lampy VH410 nahrádza UV lampu Sterilight S12Q-PA and SC-320.

  Bežná cena: 659,00 €

  Akciová cena: 649,00 €

 • UV žiarivka 6W (do UV lampy Aquafilter)

  UV ziarivka

  UV žiarivka od výrobcu Aquafilter USA do UV lampy používanej k domácim filtračným systemom v našej ponuke (Reverzná Osmóza, Kuchynské filtre). #POZOR: Táto UV žiarivka je vhodná ako náhradná žiarivka špeciálne do UV lampy značky Aquafilter USA. Je totiž už vybavená špeciálnymi prípojkami a stačí ju iba zasunúť do originálnej UV lampy od Aquafiltr USA.   Deklarovaná životnosť UV žiarivky je 1 rok.

  Bežná cena: 34,90 €

  Akciová cena: 19,90 €

 • Náhradná UV žiarivka - Crystal LIGHT 6W

  Náhradná UV-C germicídna žiarivka pre UV sterlizátor - Philips 6W

  Germicídna UV žiarivka PHILIPS 6W do štandardných UV sterilizátorov používaných v kuchynských filtračných zariadeniach reverznej osmózy a iných kuchynských filtrov na pitnú vodu.

  Bežná cena: 29,90 €

  Akciová cena: 24,90 €

 • Náhradná žiarivka do Crystal LIGHT 2 GPM - 14W

  Náhradná žiarivka do UV lampy Crystal 6 GPM

  Náhradná žiarivka do UV lampy je určená na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal 2 GPM nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody.  Použitie UV sterilizátor Crystal 2 GPM je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/4", kde maximálny prietok vody za hodinu nepresiahne  7,60 l/min, čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 2 pri intenzite žiarenia 40 mJ/cm2 (predpísané žiarenie podľa slovenskej legislatívy).
  32,90 €

  Nie je na sklade

 • Náhradná žiarivka do Crystal LIGHT 6 GPM - 28W

  Náhradná žiarivka do UV lampy Crystal 6 GPM

  Náhradná žiarivka do UV lampy je určená na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal 6 GPM nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody.  Použitie UV sterilizátor Crystal 6 GPM je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/2", kde maximálny prietok vody za hodinu nepresiahne 1,02 m3 (17 l/min), čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal 6 GPM  pri žiarení 40 mj/cm2 (predpísané žiarenie podľa slovenskej legislatívy).
  49,90 €
 • Náhradná žiarivka do Crystal LIGHT 12 GPM - 40W

  Náhradná žiarivka do UV lampy Crystal 6 GPM

  Náhradná žiarivka do UV lampy je určená na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal 12 GPM nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné. Technológia je ekologická, jedná sa o ekonomický spôsob dezinfekcie vody. 
  69,90 €
 • Náhradná žiarivka do Sterilight 2Q/PA2

  Náhradná UV žiarivka do sterilizátora Sterilight S5Q

  Originálna náhradná žiarivka do UV Sterilizátora S2Q/PA2 Model: S330RL Výkon: 3GPM Dĺžka: 13,0 " Životnosť: ±12 mesiacov

  Bežná cena: 100,00 €

  Akciová cena: 72,00 €

 • Náhradná žiarivka do Sterilight S5Q

  Náhradná UV žiarivka do sterilizátora Sterilight S5Q

  Originálna náhradná žiarivka do UV Sterilizátora Sterilight Silver S5Q-PA. Model: S463RL Výkon: 6 gpm Dĺžka: 46 cm Životnosť: ±12 mesiacov

  Bežná cena: 110,40 €

  Akciová cena: 79,99 €

 • Náhradná UV žiarivka do Sterilight S8Q

  Náhradná UV žiarivka do sterilizátora Sterilight S5Q

  Originálna náhradná žiarivka do UV Sterilizátora Sterilight Silver S8Q-PA. Model: S810RL Výkon: 10 gpm Dĺžka: 61 cm Životnosť: ±12 mesiacov

  Bežná cena: 147,90 €

  Akciová cena: 109,99 €

 • Náhradná žiarivka do Sterilight S12Q

  Náhradná UV žiarivka do sterilizátora Sterilight S12Q

  Originálna náhradná žiarivka do UV Sterilizátora Sterilight Silver S12Q-PA a S24Q-PA. Model: S36RL Výkon: 15-125 gpm Dĺžka: 84 cm Životnosť: ±12 mesiacov

  Bežná cena: 147,90 €

  Akciová cena: 114,99 €

 • Náhradná žiarivka do VIQUA VH410

  Náhradná žiarivka do UV lampy VIQUA Sterilight VH410

  Originálna náhradná žiarivka do UV Sterilizátora Sterilight VIQUA VH410, VH410M, SC-410, SCM-410, SPV-410, SP410-HO a SPV-8 Série Model: S410RL- HO High Output UV Lamp Výkon: 54 l/min Dĺžka: 50,8 cm Životnosť: ±12 mesiacov

  Bežná cena: 149,90 €

  Akciová cena: 114,99 €

 • Quartzová trubica pre Sterilight S5Q

  Quartzová trubica pre UV lampu Sterilight S5Q

  Originálna náhradná quartzová trubica pre UV lampu Sterilight S5Q.
  39,99 €

Položiek 1 do 20 z celkového počtu 24

na stránku
Strana:
 1. 1
 2. 2

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne