Sedimentačný filter 10" (bakteriostatický polypropylén)

SKU
FCPS-AB
Krátky popis

Odstraňuje vodný sliz, bahno, nánosy piesku, hrdzu, zákal a iné mechanické nečistoty. BACINIX™ nanostriebro zároveň účinne bráni tvorbe baktérií a rastu húb a plesní vo vnútri filtračnej vložky.

DOSTUPNÉ JEMNOSTI: 5µm, 20µm
TEPLOTA VODY: 2°C - 80°C

Cena od 5,90 €

Grouped product items
Názov produktu Množstvo
PP 10" (bakteriostatický) - 5 μm
Špeciálna cena 5,90 € Normálna cena 7,90 €
PP 10" (bakteriostatický) - 20 μm
Špeciálna cena 5,90 € Normálna cena 7,90 €

Bakteriostatická filtračná vložka (zabraňuje množeniu baktérií vo vnútri filtračnej vložky)

Filter zabraňuje množeniu baktérií, cýst a vírusov vo vnútri filtračnej vložky. Nie je však vhodný na dezinfikovanie mikrobiologicky kontaminovanej vody. Na tieto účely sú vhodné jedine certifikované mikrobiologické filtre AquaVallis 5" a AquaVallis 10".

Filtračné vložky FCPS-AB sú ako jediné ošetrené technológiou bakteriostatického nanostriebra BACINIX™. Táto technológia, pôvodne vyvinutá pre medicínske účely, sa postupne zavádza do priemyslu s filtračnými zariadeniami, kde nachádza široké využitie. Pomocou aplikácie nanočastíc striebra je možné likvidovať baktérie a zároveň zastaviť rast plesní. Modrá farba filtra naznačuje, že bol ošetrený spôsobom BACINIX™.

Spôsob výroby filtračnej vložky (melt-blown / fúkaný tavený polymér) vytvára viaceré pásma vlákien. Tieto pásma z poskytujú vzostupnú veľkosť pórov celou šírkou filtračnej vložky.

Filtračné patróny Aquafilter sú navrhnuté tak aby zachytili a udržali kontaminanty v celom priereze filtračnej vložky. Rozdielna hrúbka každého pásma spolu s jedinečným spôsobom výroby vlákien posúva túto filtračnú vložku dopredu. 

Vlastnosti

 • Technológia BACINIX ™ Nanostriebro poskytuje antibakteriálnu ochranu
 • Antimikrobiálne / antibakteriálne vlastnosti
 • Zachytenie mechanických nečistôt od 5 do 20 mikrometrov
 • 90% účinnosť pri uvedenej menovitej veľkosti pórov
 • Mnohovrstvá konštrukcia umožňuje skutočnú postupnú hĺbkovú filtráciu
 • Väčší objem zachytenia nečistôt
 • Dlhšia životnosť
 • Vyrobená z polypropylénu s Nanosilver BACINIX ™
 • Vyrobené v EU, z vysoko kvalitných materiálov
 • Materiály sú NSF Certifikovaná a FDA CFR Časť 21

Čo je Nanostriebro?

Nanosilver alebo nanostriebro je technológia využívajúca nanočastice striebra, ktoré dodávajú produktom nadštandardné vlastnosti. Voda prechádzajúca filtračnou vložkou je pri vstupe obohatená čiastočkami Nanostriebra v rozmedzí 15-20 ppb. Toto stopové množstvo pôsobí antibakteriálne a tak obmedzuje množenie mikroorganizmov vnútri filtračného systému, čím predlžuje životnosť filtračnej vložky.

Nanostriebro je extrémne efektívne, pretože zároveň útočí na patogény na viacerých miestach:

1)      Nanostriebro napáda steny buniek baktérií – tie sú zložené z aminokyselín. Nanočiastočky striebra zmenia ich štruktúru (vytvorením disulfidových mostíkov medzi aminokyselinami), tak narušia tzv. respiračný reťazec. Baktérie stratia schopnosť dýchať, čo vedie k ich zahubeniu.

2)      Nanostriebro dokáže preniknúť stenou bunky, kde sa naviaže na rôzne enzýmy. Týmito väzbami porušuje metabolizmus bunky a zabraňuje jej ďalšiemu rastu.

3)      Nanostriebro vojde dovnútra baktérie, kde sa naviaže na DNA a zabraňuje tvorbe ďalšej DNA. 

 

Antimikrobiálne rozbory boli vykonané v nezávislých laboratóriách, testy na E.coli a S. aureus boli v súlade s JIS Z 2801: 2000 – Certifikácia antimikrobiálnej aktivity a účinnosti.

Výsledky testov ukazujú, že bez technológie BACinix ™ môžeme pozorovať výrazný rast bakteriálných kolónií. Naopak môžeme pozorovať výrazné spomalenie rastu baktérií pri využití technológie BACinix ™ Nanostriebro.

 

Technická špecifikácia:

Prac. teplota:  2 - 80°C
Max. prietok:  360 l/hod
Nominálna pórovitosť:  5 µm, 20 µm
Priemerná efketivita:  90%
Rozmery:  9" x 2,5" (256mm x 63mm)
Životnosť:  ~8000 litrov / ~6 mesiacov

Pozn.: 1μm (micrón) = 0,001 mm
Nižšie číslo na filtračnej vložke znamená jej vyššiu hustotu.

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Sedimentačný filter 10" (bakteriostatický polypropylén)
Vaše hodnotenie
Zadať otázku
Máte otázky k produktu? Kontaktujte nás.
Otázky a odpovede (2):

2 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. Jaro sa pýta ohľadom Sedimentačný filter 10" (bakteriostatický polypropylén) 29. 8. 2019

  Mozem dany filter pouzit namiesto hl.filtra ktory tam povodne sluzil na zachytavanie piesku -nylonová preplachovacia mechanická, filtrácia 80 mikrónov. Naposledy ked som tento filter preplachoval neobsahoval skoro ziadne castice piesku tak ci by som ho mohol zamenit za takyto s ucinnejsou filtraciou? Dakujem za info

  1. Tomáš Kováč odpovede 2. 9. 2019

   Áno môžete. No treba vediet, že čím je filter jemnejší, tým rýchlejšie sa aj zapcháva. Pre bežné zariadenia však väčšinou stačí ochrana pred mechanickými nečistotami väčšími ako 80 μm.

 2. MIloš sa pýta ohľadom Sedimentačný filter 10" (bakteriostatický polypropylén) 14. 4. 2019

  Ako zistim ze je mechanicka filtracna vlozka uz na konci zivotnosti?

  1. Tomáš Kováč odpovede 15. 4. 2019

   Každý filter na mechanické nečistoty filtruje vodu až pokým sa nezapchá. Nutnost výmeny/vyčistenia filtračnej vložky najjednoduchšie zistite podľa zníženého prietoku. Netreba však s výmenou čakať príliš dlho, ináč hrozí roztrhnutie filtračnej vložky.

   Ideálne je, keď sú pred aj za filtráciou nainštalované tlakomery, ktoré ukážu na základe rozdielu tlaku vstupnej a výstupnej vody, stupeň zanesenia filtra. Mechanický filter treba vymeniť (vyčistiť) vždy, keď zaznamenáte rozdiel tlakov vstupnej a výstupnej vody (tlakovú stratu) väčší ako 1bar.

   POZOR: Čím je mechanická filtračná vložka zanesenejšia, tým je hustejšia. Pepúšťa menej a menej vody, čím za filtrom vzniká väčšia a väčšia tlaková strata. Ak sa výmena/vyčistenie filtra na mechanické nečistoty odkladá príliš dlho, vzniká príliš veľký tlakový rozdiel, a tlak vody môže filtračnú vložku roztrhať.

2 Item(s)

Zobraziť na stránku