Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

Fyzikálne zmäkčovače

Fyzikálne odstránenie vodného kameňa

Zariadenia na odstránenie vodného kameňa pomocou fyzikálnej úpravy vody. Tieto zariadenia menia fyzikálne vlastnosti vody (na základe magnetizmu), no vôbec nemenia jej zloženie. Preto sa môžu bezpečne používať aj na úpravu pitnej vody (schválené hlavným hygienikom SR).
Prístroje pre fyzikálnu úpravu vody podstatne obmedzujú tvorbu tvrdých usadenín (vodný kameň) a tým zvyšujú účinnosť a životnosť zariadení, ktoré s takto upravenou vodou prichádzajú do styku.
Tieto zariadenia sa používajú na prívode vody napr. do práčiek a umývačiek riadu, ale aj na vstupe vody do bytu či rodinného domu.

Opýtajte sa nás:

Strana:
 1. 1
 2. 2
Otázku položil: Maroš Uderian v pondelok, 13. novembra 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Magnetické úpravne vody znížia usádzanie vodného kameňa vo vnútri zariadení ako je bojler, či prietokové ohrievače, zhruba o polovicu. Podľa nezávislých zahraničných testoch to platí rovnako pre permanentné magnety, elektro-magnety, či galvanické polarizačné články. Z magnetických zmäkčovačov preto doporučujem použiť to najlacnejšie, no zároveň veľmi trvácne riešenie: neodýmové magnety Crystal MAG. Ľahko sa inštalujú a nevyžadujú žiadnu údržbu.

  Podstatne vyššiu účinnosť až 99,7% pri ochrane zariadení pred vodným kameňom dosahujú katalytické zmäkčovače CrystaliT. Dokážu úplne zamedziť usádzaniu vodného kameňa v rozvodoch, bojleri, pritokovom ohrievači, práčke, či iných zariadeniach cez ktoré preteká voda. CrystaliT dokonca dokáže postupne odstrániť aj staré usadeniny vodného kameňa. Dokáže to bez pridávania akejkoľvek chémie, bez spotreby energie, bez akejkoľvek údržby či prevádzkových nákladov. CrystaliT zachovanáva 100% kvalitu pitnej vody. Pre dom je ideálny CrystaliT L.

  Magnetické zmäkčovače ani CrystaliT však nedokáže zabrániť tvorbe bielych fľakov po odparení vody na viditeľných plochách ako je sanita, či sklo sprchového kúta. Toto dokážu jedine a výlučne soľankové zmäkčovače vody, ktoré vodný kameň z vody úplne odstránia a nahradia ho sodíkom. Dosahujú podobne vysoké účinnosti v ochrane zariadení a plôch obmývaných vodou ako CrystaliT, no zároveň podstatne znižujú aj tvorbu bielych fľakov po odparení vody. Ich hlavnou nevýhodou sú vyššie prevádzkové náklady, ekologická záťaž životného prostredia vypúšťanou soľou, a zhoršená kvalita pitnej vody kôli pridanému sodíku.

  Lacnou, a účinnou alternatívou ochrany pred vodným kameňom je aj dávkovanie polyfosfátov do vody. Na hlavný vstup pitnej vody do domu sa používajú 10" otrubné filtre s náplňou SILIPHOS. Pred bojler či prietokový ohrievač je ideálny dávkovač polyfosfátov Aquabrevetti MiniDUE. Pre práčku stačí aj tento minifilter s náplňou drvených polyfosfátov. Kôli možnému zvýšenému rastu mikroorganizmov, pre ktoré polyfosfáty sú zároveň výživou, nedoporučujeme používať túto metódu ochrany pred vodným kameňom pre chlórom neošetrené studňové vody. Z dôvodu premnožovania siníc a rias v jazerách a povrchových vodách kôli prítomnosti polyfosfátov, je používanie polyfosfátov v pracích prachoch zakázané.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 21. novembra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Marián Kollár v piatok, 10. novembra 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Nakoľko bytový dom má vysokú spotrebu vody, soľankové zmäkčovače sú dosť nepraktické (i keď veľmi účinné). Keďže soľankové zmäkčovače do vody pridávajú sodík, a čiastočne tým zhoršujú kvalitu pitnej vody, je ťažké dosiahnuť súhlas na takúto úpravu vody od väčšiny obyvateľov na schôdzi SVB. 

  Preto doporučujem použiť buď magnetický zmäkčovač Crystal MAG, Potrubný filter BigBlue 20" s náplňou SILIPHOS, alebo katatalytický zmäkčovač CrystaliT.

  Najlacnejšie vychádzajú neodýmové magnety Crystal MAG, ktoré sa dajú spájať a vytvoriť tak magnetickú obruč na akomkoľvek priemere potrubia. Crystal MAG je úplne bezúdržbový a nespotrebováva žiadnu energiu. Navyše nie je potrebná žiadna inštalácia. magnety stačí priložiť na potrubie z vonkajšej strany a upevniť eska páskou. Magnetické zmäkčenie vody podľa nezávislých testov obmedzuje tvorbu vodného kameňa o 40% až 50%. Obmývané plochy kde sa vľak voda nezahrieva a majú vysoký prietok, teda napríklad sitá perlátorov či trysky sprchových hlavíc, však dokáže dostatočne silný magnet udržať dlhodobo priechodné.

  Lacnou, a účinnejšou alternatívou ochrany pred vodným kameňom ako magnety, je dávkovanie polyfosfátov do vody. Na hlavný vstup pitnej vody do bytového domu môžete použiť 20" potrubný filter BigBlue s náplňou SILIPHOS (máme skadom, dodáme na požiadanie). Ak má však každý byt prípravu teplej vody zabezpečenú zvášť, ideálne je pred každý bojler či prietokový ohrievač umiestniť dávkovač polyfosfátov Aquabrevetti MiniDUE. Pred práčku stačí aj tento minifilter s náplňou drvených polyfosfátov

  Najvyššiu účinnosť až 99,7% v zamedzení tvorbe vodného kameňa dosahujú katalytické zmäkčovače CrystaliT. Dokážu úplne zamedziť usádzaniu vodného kameňa v rozvodoch, bojleri, pritokovom ohrievači, práčke, či iných zariadeniach cez ktoré preteká voda. Sitá perlátorov, trysky na sprhových hlaviciach zostanú úplne priechodné. CrystaliT postupne odstráni aj staré usadeniny vodného kameňa. Dokáže to bez pridávania akejkoľvek chémie, bez spotreby energie, bez akejkoľvek údržby či prevádzkových nákladov. CrystaliT zároveň zachovanáva 100% kvalitu pitnej vody a nevypúšťa nič do odpadu. Cenovú ponuku CrystaliT vhodného pre bytový dom Vám zašleme na požiadanie.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 21. novembra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Tomas v pondelok, 23. októbra 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  CrystaliT spúšťa katalytickú reakciu prirodzenej kryštalizácie vodného kameňa, ktorá následne prebieha v celom objeme vody. Pri inštalácii sa musí vložiť do potrubia v zvislej polohe. Podľa nezávislých testov dokáže Crystalit obmedziť usádzanie na neustále obtekanych a tepelno-výmenných plochách až o 99,7%. A to bez zmeny minerálneho zloženia vody a bez pridávania akýchkoľvek chemikálií. Maximálny doporučený prietok pre CrystaliT L je 25 l/min.

  https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-fyzikalne/zmakcovac-vody-crystalit-l

   

  Crystal MAG je veľmi silný neodýmový magnet s extrémne jednoduchou inštaláciou - stačí ho priložiť na potrubie. Dokáže obmedziť usádzanie na neustále obtekanych a tepelno-výmenných plochách o 40 až 50%, bez zmeny minerálneho zloženia vody a bez pridávania akýchkoľvek chemikálií. Najväčšou výhodou je nízka cena, jednoduchá inštalácia a hlavne neobmedzená životnosť.

  https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-fyzikalne/crystal-mag-3ks

   

  Ani jeden z týchto fyzikálnych zmakčovacov však nie je schopný zamedziť vytváraniu bielych fľakov na sanite alebo skle sprchového kúta po odparení vody. Všetky fyzikálne zmäkčovače zabraňujú tvorbe vodného kameňa len na neustále obtekanych plochách. V prípade, že chcete riešiť aj estetickú stránku, a zabrániť aj tvorbe bielych fľakov po odparení vody, dokáže to jedine a výlučne soľankový zmäkčovač vody:

  https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-katexove

  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 23. októbra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Marcel Leitman v štvrtok, 27. apríla 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Jednoznačne doporučujem na takto tvrdú vodu len tie najúčinnejšie zmäkčovače vody.

  Soľankové zmäkčovače vody

  Veľmi účinné odstránenie vodhého kameňa. Soľankové zmäkčovače neslúžia len na ochranu technologického vybavenia, ale dokážu podstatne znížiť tvorbu bielych fľakov aj na viditeľných plochách, kde sa voda vysuší (napríklad sklo sprchového kúta, sanita, obkladačky). Soľankové zmäkčovače teda eliminujú vodný kameň  všade a úplne. 

  Hlavnou nevýhodou soľankových zmäkčovačov je, že namiesto vápnika a horčíka (ktorý tvorí viditeľný vodný kameň), pridávajú do vody sodík. Znižujú teda kvalitu pitnej vody.

  Pri takto vysokej tvrdosti vody (nad 35 dH), bude Vaša voda zmäkčené soľankovým zmäkčovačom obsahovať tak vysoké množstvá sodíka, že bude nepitná. Preto ak sa rozhodnete použiť soľankový zmäkčovač, doporučujem pitnú vodu v kuchyni zabezpečiť filtrovaním pomocou reverznej osmózy, ktorá dokáže z pitnej vody odstrániť až 95% pridaného sodíka.

  • CrystalSOFT WH 21 - lacný no veľmi spoľahlivý soľankový zmäkčovač vody.
  • Ecowater SoftAqua 22 - soľankové zmäkčovače Ecowater dosahujú jednoznačne najnižšiu spotrebu soli na 1m3 zmäkčenej vody. 

   

  CrystaliT®

  CrystaliT® veľmi účinne chráni technologické vybavenie tým, že pomocou fyzikálnych procesov kryštalizácie premieňa "vodný kameň" na "vodný piesok". Takto premenený vodný kameň už nedokáže pevne priľnúť k povrchom a je z neustále obtekaných plôch priebežne odnášaný pretekajúcou vodou. CrystaliT® preto dokonale chráni pred usádzaním vodného kameňa všetko technologické vybavenie domácnosti (ako sú rozvody vody, bojler, práčka, umývačka, sanita zvnútra, či trysky na sprchových hlaviciach). Nedokáže však zabrániť tvorbe fľakov z "vodného piesku" na plochách, kde sa voda vysuší (napríklad na skle sprchového kúta, obkladačkách, alebo sanite zvonku).

  Viac informácií ako CrystaliT® funguje nájdete na: http://www.zmakcovacvody.eu/ako-to-funguje/

  Hlavnou výhodou je úplne bez-údržbová prevádzka. CrystaliT® na kryštalizáciu vodného kameňa využíva len fyzikálne procesy a kinetickú energiu pretekajúcej vody. Na svoju prevádzku nepotrebuje žiadnu soľ, elektriku, regeneráciu, preplachy či servis. Nemá teda ani žiadne prevádzkové náklady a vôbec nemení kvalitu pitnej vody.

  Vzhľadom na veľmi vysokú tvrdosť vody pre Váš rodinný dom doporučujem tieto modely CrystaliT®:

  • CrystaliT®  L   -   pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 1 kúpeľňou
  • CrystaliT® XL    - pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 2 kúpeľňami
  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 1. mája 2017

Odpovedať

Otázku položil: Dušan Lukáč v štvrtok, 16. februára 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Osadenie ďalšieho magnetu pomôže zvládnuť vyšší prietok vody a aj zvýši celkovú účinnosť magnetickej ochrany pred usádzaním vodného kameňa. Každý ďalší magnet však prinesie menší a menší efekt. Preto 4-6ks magnetov za sebou sa mi zdá už priveľa. Doporučujem použiť max. 2-3ks za sebou a v praxi overiť či to takto stačí.

  Efekt magnetického zmäkčenia vody sa takmer úplne stráca, keď magneticky upravená voda stojí viac ako 24h. Čiže ak chcete dosiahnúť čo najvyššiu efektivitu, magnet treba zopakovať hlavne po bojleroch, alebo iných nádržiach, kde voda stojí dlhší čas.

  Podľa viacerých nezávislých testov magnetická úprava vody obmedzuje usádzanie vodného kameňa pri ochrane tepelno-výmenných plôch (ohrievajúcich vodu na 80C) do 50%.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v štvrtok, 16. marca 2017

Odpovedať

Otázku položil: Peter v pondelok, 6. februára 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Obidva systémy zabraňujú tvorbe vodného kameňa pomocou fyzikálnych procesov, nič do vody nepridávajú, a ani vodu neochudobňujú o žiadne minerálne látky.

  Hlavný rozdiel je v princípe pôsobenia: 

  IPS - Iónový polarizačný systém je mokrý polarizačný galvanický článok. Upravuje vodu pomocou magnetického poľa  na mieste inštalácie, ktoré vírením a polarizáciou iónov vápnika a horčíka čiastočne bráni ich usádzaniu. IPS, ako aj iné galvanické články či elektro-magnety, upravuje vodu len na mieste inštalácie (úsek cca 20-30 cm), a je preto je schopná konvertovať iba časť obtekajúceho vodného kameňa.

  CrystaliT® slúži len ako katalyzátor - spúšťač následnej lavínovej reakcie kryštalizácie vodného kameňa, ktorá sa náslene šíri v celom vodovodnom systéme, až do úplného vykryštalizovania všetkého vodného kameňa. Vzhľadom na to, že CrystaliT® pôsobí v celom vodovodnom systéme (nie len na mieste inštalácie), jeho účinnosť ďaleko presahuje všetky ostatné doteraz používané metódy zabránenia tvorbe vodného kameňa na báze fyzikálnych procesov.

  Podrobné vysvetlenie princípu katalytickej ochrany pred tvorbou vodného kameňa CrystaliT®:

  Na keramických guľôčkach sa v pretekajúcej vode vytvárajú mikro-kryštáliky vodného kameňa. Keď kryštálik narastie na veľkosť cca 40 nanometra (0,00004 mm), je objekajúcou vodou uvoľnený z povrchu kryštalizačného média a je unášaný ďalej do vodovodného systému.  Uvoľnený kryštálik následne na seba priťahuje ďalší a ďalší vodný kameň, ktorý je rozpustený v okolitej vode. Samotný mikrokryštálik tak vytvára ďalšie a ďalšie mikrokryštáliky, až kým celý vodný kameň v upravenej vode nie je vykryštalizovaný. Po úplnom vykryštalizovaní všetkého vodného kameňa sa do vody začne následne rozpúštať aj starý usadený vodný kameň z okolitého potrubia, či tepelno-výmenných plôch. CrystaliT® teda slúži len ako spúšťač procesu kryštalizácie vodného kameňa, ktorý sa následne šíri ako lavína v celom vodovodnom systéme, až do úplnej kryštalizácie všetkého vodného kameňa obsiahnutého vo vode. Už vykryštalizovaný vodný kameň sa nemôže pevne priľnúť k podkladu a obtekajúca voda ho neustále odnáša preč. Všetky vodou obtekané plochy tak zostávajú čisté, bez vodného kameňa.

  Čo hovoria nezávislé testy účinnosti zabránenia tvorbe vodného kameňa na vodou obtekaných tepelno-výmenných plochách?

  Je všeobecne známe, že na tepelno-výmenných plochách (výhrevné telesá, špirály) sa tvorí vodný kameň najviac. Preto sú takéto testy najlepším dôkazom účinnosti jednotlivých metód obmedzenia tvorby vodného kameňa.

  Vo všetkých nezávislých testoch účinnosti katalytická úprava vody CrystaliT®, dosiahla účinnosť zabránenia tvorbe vodného kameňa na vodou obtekaných tepelno-výmenných plochách nad 99%. V tých istých testoch nepresiahla účinnosť elektro-magnetickej úpravy vody a polarizačných galvanických článkov 50% (aj keď boli umiestnené viaceré po sebe). Tieto testy tiež potvrdzujú vysokú účinnosť zmäkčenia vody pomocou soľankových zmäkčovačov vody (ktoré však už nie sú bez-údržbové a pridávajú do pitnej vody veľké množstvá sodíka).

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 7. februára 2017

Odpovedať

Otázku položil: Rasto Dolnacko v streda, 19. októbra 2016 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Limit magnetickej/elektro-magnetickej/indukčnej technológie zmäkčenia vody je max. 50%.

  Všetky nezávislé testy magnetov/elektromagnetov/galvanických článkov na svete, preukazujú účinnosť obmedzenia tvorby vodného kameňa na obmývaných tepelno-výmenných plochách medzi 40 až 50%. Teda žiadny prístroj obmedzujúci tvorbu vodného kameňa na báze magnetizmu (magnet, elektro-magnet, galvanický článok), nedosiahol v nezávislých tesťoch vyššiu účinnosť ako 50%.

  POZNÁMKA: Fyzikálna úprava vody vôbec nerieši estetickú stránku - nezabraňuje vytváraniu bielych fľakov na povrchoch po vysušení vody (nezabráni tvorbe fľakov na skle sprchového kúta, okladačkách, ani na sanite zvonku). Fyzikálne zmäkčovače slúžia výlučne na ochranu rozvodov a technologického vybavenia domácnosti - obmedzujú tvorbu vodného kameňa na neustále obtekanych plochách (bojler, práčka, umývačka, kávovar, sanita zvnútra atď).

  Odpovedal: Tomáš Kováč v streda, 19. októbra 2016

Odpovedať

Otázku položil: Tomas v pondelok, 16. mája 2016 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Na tepelno-výmenných plochách magnet zníži usádzanie vodného kameňa zhruba o polovicu (záleží to však aj od konkrétneho zloženia vody).

  Pri teplote vody do 40°C dosahuje ešte vyššie účinky a podstatne obmedzuje usádzanie vodného kameňa na neustále omývaných plochách.

  Najjednoduchšie sa dá pozorovať účinnosť magnetu na tryskách sprchových batérií a sitách perlátorov na vodovodných batériách. Po inštalácii dostatočne silného magnetu ostávajú trysky a sitá batérií priechodné bez akejkoľvek ďalšej údržby.

  Na miestach, kde sa voda vysuší (napríklad obkladačky, sanita zvonku, sklo na sprchovom kúte), však ostávajú zotierateľné biele fľaky (mäkký vodný kameň, ktorý však časom tvrdne).

  99,7 % účinnosť odstránenia vodného kameňa z fyzikálnych zmäkčovačov, dosahuje katalytický zmäkčovač CrystaliT®.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 16. mája 2016

Odpovedať

Otázku položil: Tomáš v piatok, 6. mája 2016 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Magnetické zmäkčovače (permanentné magnety, elektro-magnety, či galvanické články), ako aj najnovšie katalytický zmäkčovače vody nemenia obsah vodného kameňa vo vode. Menia len jeho fyzikálne vlastnosti tak, aby sa nemohol vodný kameň usádzať na tepelno-výmenných plochách (bojler, kávovar, práčka) ako aj iných obmývaných plochách (vodovodné potrubie, trysky na sprchách, všetky vnútorné plochy dostávajúce sa do styku s vodou).

  Preto sa účinnosť fyzikálnych zmakcovacov nedá jednoducho otestovať meračmi vodivosti alebo kvapkami na zistenie tvrdosti vody.

  Účinnosť fyzikálneho zmakcovaca sa určuje jedine presným meraním obmedzenia usádzania vodného kameňa na tepelno-výmenných plochách oproti stavu bez osadenej fyzikálnej úpravne vody. Sú na to však potrebné dlhodobé, technicky aj finančne náročné testy, ako aj laboratórne vybavenie.

  V bežnej domácnosti sa však učinnosť danej fyzikálnej úpravy vody dá pozorovať na tom, či Vám sita perlatorov a trysky na sprche ostávajú priechodné. Druhým testom je tvrdosť usadeného kameňa na dne varnej kanvice. Fyzikálne zmäkčenie vody síce neobmedzí jeho množstvo, no usadený vodný kameň bude mäkký (ľahšie zotieratelny), alebo sýpky (vykryštalizovaný pomocou katalytického zmakcovaca). Čím je usadený vodný kameň na dne kanvice mäkší, alebo sypkejší, tým lepšie daný fyzikálny zmakcovac funguje. Pozor, aby bol takýto test relevantný, nesmie sa kanvica vyvariť tzv. nasucho. Vtedy sa teplota na jej dne podstatne zvýši (až na niekoľko stoviek °C) a aj mäkký kameň pôsobením takto vysokej teploty stvrdne. Počas testovania je preto dobré, aby na dne kanvice ostalo vždy aspoň trochu vody.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 6. mája 2016

Odpovedať

Otázku položil: Tomas v piatok, 29. apríla 2016 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Ak chcete aby sa vodný kameň neusádzal tam kde sa voda vysuší (teda na sanite, skle sprchového kúta, kanvici atď.), musí sa vápniť a horčík (ktorý vytvára tieto biele fľaky), fyzicky z vody odstrániť. Toto nedokáže žiadny fyzikálny zmakcovac vody. Čiastočne do dokáže obmedziť aj Hydroflow, trochu viac CrystaliT®, no nemôžete čakať žiadne výrazné obmedzenie vytvárania týchto bielych usadenín.

  Fyzikálne zmäkčovače slúžia na obmedzenie (pri CrystaliT® úplne obmedzenie) vytvárania vodného kameňa na tepelno-výmenných plochách, potrubiach a iných súčastiach neustále obtekanych vodou (teda bojler, práčka, umývačka, rozvody vody atď.). Nakoľko nemenia minerálne zloženie vody (nič do vody nepridávajú ani z vody neodstraňujú), tam kde sa voda vysuší zostane rovnaké množstvo a zloženie sušiny, ako pred fyzikálnou úpravou. Mení sa len forma usadeného kameňa, ktorý sa usádza napríklad pri CrystaliT® už vopred vykryštalizovaný, vo forme ľahko zotierateľného jemného mikro-piesku...

  Vápnik a horčík odstraňujú z vody VÝLUČNE katexové (soľankové) zmäkčovače vody, ktoré sa regenerujú soľou. Vápnik a horčík z vody odstránia a nahradia ho sodíkom, ktorý získavajú pri regeneráciii zo soli (NaCl).

  Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 29. apríla 2016

Odpovedať

Zadajte Vašu otázku:

* Tieto polia sa musia vyplniť

Položiek: 16

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
 • Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® S (bojler, prietokový ohrievač, práčka, a iné spotrebiče)

  Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT S

  Prvý bez-soľankový zmäkčovač vody s certifikovanou účinnosťou 99,7% podľa DVGW (Nemecké združenie vody a plynu)! CrystaliT® S účinne zabraňuje tvorbe vodného kameňa na  domácich a profesionálnych spotrebičoch: bojler, prietokové ohrievače, práčky, umývačky riadu, ako aj iné vybavenie domácností, reštaurácií, kaviarní a hotelov, cez ktoré preteká voda. Zariadenie je jednoduché, ekonomické a najmä šetrné k zadraviu a prírode. Nevyžaduje žiadnu údržbu, preplachovanie, či soľ a elektrinu. UMIESTNENIE: pred jednotlivé domáce a profesionálne spotrebičeÚČEL: účinná ochrana pred vodným kameňom jednotlivých domácich a profesionálnych spotrebičov VIAC INFO:  www.zmakcovacvody.eu

  Cena sady od: 169,00 €

 • Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® M (byty, domácnosti do 3 osôb)

  Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® M 10"

  Prvý bez-soľankový zmäkčovač vody s certifikovanou účinnosťou 99,7% podľa DVGW (Nemecké združenie vody a plynu)! CrystaliT® – účinne zabraňuje tvorbe vodného kameňa na všetkých druhoch vodovodných a vykurovacích systémoch, ako aj na domácich spotrebičoch. Zariadenie je jednoduché, ekonomické a najmä šetrné k zdraviu a prírode. Nevyžaduje žiadnu údržbu, preplachovanie, či soľ a elektrinu.   UMIESTNENIE: na hlavný prívod vody do objektu (byt / rodinný dom / reštaurácia)ÚČEL: účinná ochrana pred vodným kameňom v celom objekte (byt / rodinný dom / reštaurácia) VIAC INFO:  www.zmakcovacvody.eu  

  Cena sady od: 399,00 €

 • Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® L 20" (väčší rodinný dom, reštaurácia)

  Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® L 20"

  Prvý bez-soľankový zmäkčovač vody s certifikovanou účinnosťou 99,7% podľa DVGW (Nemecké združenie vody a plynu)! CrystaliT® – účinne zabraňuje tvorbe vodného kameňa na všetkých druhoch vodovodných a vykurovacích systémoch, ako aj na domácich spotrebičoch. Zariadenie je jednoduché, ekonomické a najmä šetrné k zadraviu a prírode. Nevyžaduje žiadnu údržbu, preplachovanie, či soľ a elektrinu. UMIESTNENIE: na hlavný prívod vody do objektu (väčší rodinný dom / reštaurácia)ÚČEL: účinná ochrana pred vodným kameňom v celom objekte (väčší rodinný dom / reštaurácia) VIAC INFO:  www.zmakcovacvody.eu
  699,00 €
 • Ecozon - zmäkčenie vody pre kotol a bojler

  Ecozon Minifilter je určený na ochranu práčky a umývačky riadu pred vodným kameňom.

  Ecozon TUV je určený na ochranu vykurovacích zariadení pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje polyfosfáty. Ekonomický - životnosť náplne až do 400 pracích cyklov!   URČENIE: úprava vody v celom objekte, alebo len pred vyhrievacími zariadeniamiODSTRAŇUJE: vodný kameň, znižuje tvrdosť vodyMIESTO INŠTALÁCIE: pred kotol, vyhrievacie zariadenia, vodárenské systémyÚDRŽBA: výmena filtračných vložiek s náplňou

  Bežná cena: 51,90 €

  Akciová cena: 41,90 €

 • Zmäkčovacia vložka do Ecozon pre kotol a bojler

  Ecozon - náhradný filter pre zmäkčenie vody pre kotol a bojler

  Náhradná filtračná vložka s ekologickým filtračným médiom do Ecozon filtra pre kotol a bojler. Neobsahuje polyfosfáty ani iné látky zaťažujúce životné prostredie. Životnosť náplne až 20 000 litrov!
  24,90 €
 • Crystal MAG (2ks) - extrémne silný magnetický zmäkčovač

  Crystal MAG - extrémne silný a kompaktný neodýmový magnet

  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje 2 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Umiestňuje sa na prívod vody k jednotllivým zariadeniam ako sú práčka, umývačka riadu, či kávovar. Aj keď je dostatočne silný na to, aby ošetril vodu v celom objekte, na tento účel je vhodnejšia 3 kusová verzia - Crystal MAG (3ks). NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, URČENIE: obmedzenie usádzania vodného kameňaMIESTO INŠTALÁCIE: prívod vody do spotrebičov alebo hlavný prívod vody do objektu (byt, dom, reštaurácia)ÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 2 minúty, zvládnete sami POZOR: dodávaný je jeden pár, teda 2ks magnetov.

  Cena sady od: 48,90 €

 • Crystal MAG (3ks) - extrémne silný magnetický zmäkčovač

  Crystal MAG - extrémne silný a kompaktný neodýmový magnet (3ks)

  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje až 3 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Je vhodný na umiestnenie na hlavný prívod vody do veľkosti potrubia 1" (DN 25) pre byt, rodinný dom, či reštauráciu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, URČENIE: obmedzenie usádzania vodného kameňaMIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu (byt, dom, reštaurácia)ÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 2 minúty, zvládnete sami POZOR: dodávané sú 3ks magnetov, nie 3 kompletné páry (6ks magnetov)

  Cena sady od: 69,90 €

 • Crystal MAGIKO I

  Crystal MAGIKO I - zmäkčenie vody neodýmovým magnetom

  Crystal MAGIKO výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Crystal MAGIKO I sa umiestňuje pred jednotlivé zariadenia prichádzajúce do stkyku z vodou, ako sú práčka, umývačka riadu, či kávovar. Účinnejšia alternatíva v podobnej cene: Crystal MAG NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, # URČENIE: zmäkčenie vody pred spotrebičmi (umývačky, práčky,..)MIESTO INŠTALÁCIE: prívod vody do spotrebičov ÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 10 minút, zvládnete sami

  Bežná cena: 49,00 €

  Akciová cena: 39,00 €

  Nie je na sklade

 • Crystal MAGIKO II

  Crystal Magiko - fyzikálny zmäkčovač vody s neodýmovým magnetom

  Crystal MAGIKO je fyzikálny zmäkčovač vody s rýchlou inštaláciou. Crystal MAGIKO II sa umiestňuje na vstup vody do budovy, bytu, zmäkčuje všetku pretečenú vodu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, # URČENIE: zmäkčenie vody v celom objekte, lokálneMIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu, lokálneÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 10 minút, zvládnete sami

  Bežná cena: 199,00 €

  Akciová cena: 139,00 €

 • Crystal MAGIKO III

  Zmäkčovač vody s neodýmovým magnetom pre veľké priemery potrubí

  Crystal MAGIKO je fyzikálny zmäkčovač vody s rýchlou inštaláciou. Umiestňuje sa na vstup vody do budovy, pred závlahové systémy. Výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa.. Nulový servis, žiadne prevádzkové náklady.  Vhodný na potrubia svetlosti DN 65 - DN 110, s vonkajším priemerom 75mm a viac. # URČENIE: zmäkčenie vody pre budovy, špeciálne na závlahové systémy, priemyselné zmäkčenieODSTRAŃUJE: tvrdosť vody (Ca, Mg)MIESTO INŠTALÁCIE: prívod vody do budovy ÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 10 minút, zvládnete sami

  Bežná cena: 699,00 €

  Akciová cena: 499,00 €

 • Iónový polarizačný systém (IPS Plus) – 3/4"

  Iónový polarizačný systém (IPS) – G3/4

  Prístroj polarizačnej úpravy vody podstatne obmedzuje tvorbu tvrdých usadenín (vodný kameň) a tým zvyšuje účinnosť a životnosť zariadení, ktoré s ňou prichádzajú do styku. IPS mení fyzikálne vlastnosti vody, no vôbec nemení jej zloženie. Závit 3/4". # Určenie: fyzikálne zmäkčenie vodyMiesto inštalácie: vstup vody do objedktu alebo pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť
  176,28 €
 • Iónový polarizačný systém (IPS Plus) – 1"

  Iónový polarizačný systém (IPS) – G1

  Prístroje polarizačnej úpravy vody podstatne obmedzujú tvorbu vodného kameňa a tým zvyšujú účinnosť a životnosť zariadení, ktoré s takto upravenou vodou prichádzajú do styku. IPS mení fyzikálne vlastnosti vody, no vôbec nemení jej zloženie. Závit 1".# Určenie: fyzikálne zmäkčenie vodyMiesto inštalácie: vstup vody do objedktu alebo pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť
  221,52 €
 • Iónový polarizačný prístroj (IPP)

  Iónový polarizačný prístroj (IPP)

  IPP pracuje bez obsluhy, bez údržby, bez použitia el. prúdu a bez chémie. Voda si zachováva všetky výživné látky vrátane minerálov, avšak tieto vďaka IPP strácaju schopnosť usádzať sa. IPP taktiež upravuje pH na hodnoty 7,3-7,4 čo je pH ľudskej krvi a teda ideálne pre ľudský imunitný systém. Výhodou teda je, že IPP mení fyzikálne vlastnosti vody, no vôbec nemení jej zloženie. # Princíp: fyzikálne zmäkčenie vodyMiesto inštalácie: vstup vody do objedktu alebo pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť

  Začína od: 480,00 €

 • Fyzikálne zmäkčovače vody EZV D

  Fyzikálny zmäkčovač vody EZV 25 D

  Prístroje EZV D sú určené na fyzikálne zmäkčenie vody v domácnostiach. Fyzikálne zmäkčovače vody EZV vytvárajú magnetické pole, ktoré zamedzuje tvorbe vodného kameňa a odstraňuje už vytvorené usadeniny. Zariadenia sa inštaluje jednoduchým navinutím cievky na potrubie bez nutnosti jeho prerusenia. # Rada prístrojov na fyzikálne zmäkčenie vody EZV D je rozdelená podľa veľkosti prívodného vodovodného potrubia - viď bližšie záložku "Technické údaje". Fyzikálne zmäkčovače vody EZV sa inštalujú bez nutnosti prerušenia potrubia jednoduchým navinutím cievky na trubku prívodu vody. Vyžadujú však zapojenie do elektrickej siete.

  Začína od: 91,00 €

 • Hydroflow HS38

  Hydroflow HS38

  Hydroflow HS38 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá inštalácia bez nutnosti zásahu do potrubia. Zariadenie nevyžaduje údržbu, nedochádza k opotrebeniu. # Určenie: obmedzenie tvorby vodného kameňaMiesto inštalácie: na potrubie s hlavným vstupom vody do objektu Inštalácia: zariadenie sa nasadí na vodovodné potrubie zvonku, bez nutnosti zásahu do potrubia.Vonkajší priemer potrubia: do 38 mm

  Bežná cena: 440,00 €

  Akciová cena: 299,00 €

 • Hydroflow HS40

  zamedzuje tvorbe hrdze a vodného kameňa

  Hydroflow HS40 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá inštalácia bez nutnosti zásahu do potrubia. Zariadenie nevyžaduje údržbu, nedochádza k opotrebeniu. # Určenie: obmedzenie tvorby vodného kameňaMiesto inštalácie: na potrubie s hlavným vstupom vody do objektuInštalácia: zariadenie sa nasadí na vodovodné potrubie zvonku, bez nutnosti zásahu do potrubiaVonkajší priemer potrubia: do 63 mm

  Bežná cena: 1 105,00 €

  Akciová cena: 999,00 €

Položiek: 16

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne