Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

Fyzikálne zmäkčovače

Fyzikálne odstránenie vodného kameňa

Zariadenia na odstránenie vodného kameňa pomocou fyzikálnej úpravy vody. Tieto zariadenia menia fyzikálne vlastnosti vody (na základe magnetizmu), no vôbec nemenia jej zloženie. Preto sa môžu bezpečne používať aj na úpravu pitnej vody (schválené hlavným hygienikom SR).
Prístroje pre fyzikálnu úpravu vody podstatne obmedzujú tvorbu tvrdých usadenín (vodný kameň) a tým zvyšujú účinnosť a životnosť zariadení, ktoré s takto upravenou vodou prichádzajú do styku.
Tieto zariadenia sa používajú na prívode vody napr. do práčiek a umývačiek riadu, ale aj na vstupe vody do bytu či rodinného domu.

Opýtajte sa nás:

Strana:
 1. 1
 2. 2
Otázku položil: Joli v nedeľa, 15. decembra 2019 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Aby voda nevysušovala pokožku, je nutné vodu zmäkčiť. Najlepšie výsledky majú v tomto ohľade soľankové zmäkčovače vody. . Podľa tvrdení výrobcu, vysušovanie pokožky mierne zlepšujú iónové polarizačné články IPS Kalyxx Blueline na studenú pitnú voduIPS Kalyxx RedLine na teplú vodu na teplú vodu. Ako prevenciu pred vodným kameňom je možné inštalaovať aj permanentný magnet Crystal MAG , alebo elektro-magnet (ideálne HydroFlow HS38 ), no efekt na pokožku žiaľ nevieme potvrdiť ani vyvrátiť.

  Úpravu vody pre celý byt je však nutné posúdiť individuálne, podľa toho, koľko je miesta v stupačkách. Niektoré moderné byty majú technickú miestnost, kde je možné umiestniť aj soľankový zmäkčovač . Keď je v stupačkách dostatok miesta, je možné tam osadiť aj galvanický polarizačný článok (napr. IPS Kalyxx ). Inde je v stupačkách tak málo miesta, že sa tam dá umiestniť nanajvýš magnet (napr. Crystal MAG ), alebo elektromagnet (napr. Hydroflow HS38 ).

  Najlepší kuchynský filter na tvrdú vodu je jednoznačne reverzná osmóza. Na našich stránkach nájdete široký výber reverzných osmóz . Ak bývate na vyšších poschodiach, alebo na kopci, doporučujem kôli možným problémom s vodovodným tlakom reverznú osmózu s osadeným čerpadlom. V ostatných prípadoch akákoľvek osmóza z nášho sortimentu (aj bez čerpadla), Vám vyrobí pitnú vodu výbornej kvality.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 17. decembra 2019

Odpovedať

Otázku položil: Andrea Hinkova v streda, 7. augusta 2019 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Ak už používate, alebo plánujete používať soľankový zmäkčovač, akékoľvek ďalšie zariadenie na ochranu pred vodným kameňom je už zbytočné. Soľankový zmäkčovač je vždy najúčinnejší, nakoľko úplne odoberá z vody vápnik a horčík, ktoré tvoria vodný kameň. Preto po soľanovom zmäkčovači sa už vodný kameň vôbec netvorí.

  Bežne sa však domiešava do úplne zmäkčenej vody aj trochu tvrdej vody, aby bol zachovaný minimálny obsah vápnika a horčíka v pitnej vode. V takomto prípade môžete túto domiešavanú tvrdú vodu ešte upraviť nejakou lacnou a nenáročnou ochranou pred vodným kameňom, napríklad Crystal MAG (3ks). Väčšie investície sa určite neoplatia, nakoľko aj takto domiešaná voda je veľmi mäkká, a takme vôbec netvorí vodný kameň.

  Vo Vašom prípade však treba zvážiť, či budete cez soľankový zmäkčovač aj napúštať bazén. Bežné soľankové zmäkčovače pre domácnosti totiž nemajú na napustenie bazéna dostatočnú kapacitu. Pre bez-problémové napúšťanie bazéna cez soľankový zmäkčovač je nutné použiť duplexný zmäkčovač, alebo zvážiť iný druh úpravy vody vhodný pre bazén.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 13. augusta 2019

Odpovedať

Otázku položil: Andrej v štvrtok, 20. júna 2019 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Magnety pred vodnym kamenom chrania, no nie tak ako mnoho ludi ocakava.

  Magnety znizuju usadzanie vodneho kamena na neustale obmyvanych plochach, to jest rozvody a vnutro spotrebicov (bojler, pracka). Nedokazu vsak zabranit tvorbe flakov a usadenin po odpareni vody na viditelnych plochach (povrchy sanity, sklo sprchoveho kuta atd.).

  Ak chcete eliminovať vodný kameň aj z povrchov sanity či sprchového kúta, teda aby po odparení nezanechávala voda fľaky, toto dokáže len soľankový zmäkčovač vody.

  Najlepsi z elektromagnetov (vhodne len do suchych prietorov, vyzaduje zapojenie do el. siete):

  • https://www.mojavoda.sk/hydroflow-hs38

  Ak potrebujete umiestnit napriklad do sachty (vlhko), je vhodnejsi nasledovne:

  • https://www.mojavoda.sk/ips-kalyxx-pitna-voda
  • https://www.mojavoda.sk/crystal-mag-3ks

  Radene je to podla nasich skusenosti a zakaznickych referencii. Najlepsie mame s Hydroflow, potom IPS, potom Crystal MAG. HydroFlow a Crystal MAG staci pripevnit z vonka potrubia (instalacia za 5 minut). IPS je nutne potrubie predelit a vlozit do vodovodneho systemu (musi urobit vodar).

  Odpovedal: Tomáš Kováč v štvrtok, 20. júna 2019

Odpovedať

Otázku položil: Ladislav v štvrtok, 13. septembra 2018 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Všetky fyzikálne zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie vody. Čiže ani nemenia množstvo sušiny, ktorá ostane po odparení vody. Nakoľko konvektomat na prípravu potravín používa paru, fyzikálne zmäkčovače sú na takéto použitie nevhodné.

  Vodný kameň je tvorený najmä vápnikom a horčíkom. Ak potrebujete znížiť množstvo vyzrážaného vodného kameňa po odparení vody, musí sa úmerne znížiť množstvo rozpusteného vápnika a horčíka vo vode. Toto dokážu len dve zariadenia:

  • Soľankové zmäkčovače vody - nahrádzajú vápnik a horčík za sodík pomocou výmeny iónov. Regenerujú sa pomocou soľanky, roztoku soli a vody.
  • Reverzné osmózy - odstraňujú z vody minerálne látky pomocou extrémne jemnej mechanickej filtrácie (molekula vody je menšia ako molekuly rozpustených minerálov).

  Ak chcete znížiť množstvo vyzrážaných minerálov (vodného kameňa) po odparení vody, je nutné použiť na veľké prietoky soľankový zmäkčovač (hlavný vstup vody, umývačky, práčky, kávovary, konvektomaty), alebo na malé prietoky reverznú osmózu (kávovary, konvektomaty, voda na prípravu nápojov, jedál).

  Nakoľko reverzná osmóza nepridáva do vody žiadne látky, produkuje najčistejšiu vodu zo všetkých vodných filtrov. Preto je osmotická voda vhodnejšia na prípravu nápojov a jedál, ako zmäkčená voda zo soľankového zmäkčovača.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 2. októbra 2018

Odpovedať

Otázku položil: Juro v sobota, 28. júla 2018 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Odpoveď: Pri opakovanej aplikácii fyzikálneho zmäkčovača nevzniká rušnie poľa, naopak by mal účinok zosilnieť. Preto sa odporúča, pri opakovanom použití, ďalší zmakčovač umiestniť v čo možno najväčšej vzdialenosti od seba. 

  Odpovedal: Martin Gabor v pondelok, 30. júla 2018

Odpovedať

Otázku položil: Tomas v pondelok, 15. januára 2018 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Fyzikálne zmäkčovače nemenia chemické zloženie vody. Preto ani nemenia množstvo a obsah sušiny, ktorá ostane po odparení vody.

  To znamená, že po vysušení vody, ostane viditeľné také isté množstvo vodného kameňa, ako pred úpravou vody. Po fyzikálnej úprave vody sa mení len štruktúra a tvrdosť usadenej sušiny.

  Čím je fyzikálna úprava účinnejšia, tým mäkšia je usadená sušina ("vodný kameň" sa premieňa na "vodný piesok"). Túto mäkkú časť premeneného vodného kameňa voda neustále odplavuje a znižuje sa tým vrstva usadeného vodného kameňa v potrubiach a zariadeniach.

  Na plochách, kde voda prirodzene vysýcha (sanita zvonku, obkladačky, sklo sprchového kúta), však usadená sušina časom postupne tvrdne. Preto "mäkkosť" usadeného kameňa po fyzikálnej úprave vody na viditeľných plochách treba skúšať hneď po usadení...

   

  Kde teda môžete jednoducho pozorovať účinok fyzikálnej úpravy vody, keď do vnútra práčky či bojlera sa nedá len tak nazrieť?

  VARNÁ KANVICA: Fyzikálny zmäkčovač neobmedzuje množstvo vytvoreného vodného kameňa v kanvici. No vytvorený vodný kameň je mäkší a mal by sa dať aspoň z časti zotrieť. Vysušený vodný kameň však zostáva mäkký, len pokiaľ sa kanvica neprehreje tzv. "nasucho". Vtedy sa vodný kameň prepáli a stvrdne.

  ĽACHŠIE ÚDRŽBA POVRCHOV: Takisto by mal byť vodný kameň ľahšie zotieratelny z povrchu batérií, alebo skla sprchového kúta. Čím dlhšie však biely fliačik zostane nezotretý, tým viac časom vytvrdne. Čiže ak to chcete otestovať, treba skúsiť vytvorený povlak zotrieť kým je relatívne čerstvý (do 2-3 dní).

  SPRCHOVÉ HLAVICE A PERLÁTORY: Účinnosť fyzikálnej úpravy vody sa tiež dá pozorovať na tryskách sprhových batérií a sitách perlátorov vodovodných batérií. Po prvotnom odbúravaní pôvodného vodného kameňa, keď sa sitá a trysky môžu zanášať malými uvoľnenými úlomkami pôvodného vodného kameňa, ostávajú trysky a sitá batérií priechodné podstatne dlhšie, ako pred fyzikálnou úpravou vody.

   

  Fyzikálna úprava vody  zabezpečuje bez akejkoľvek údržby najmä:

  • Vyššiu účinnosť ohrevu vody v bojleri, prietokovom ohrievači, práčke, či umývačke.
  • Predĺži životnosť jednotlivých spotrebičov ako bojler, prietokový ohrievač, práčka, umývačka riadu.
  • Udrží priechodné trysky a perlátory na sprchových hlaviciach a hydro-masážnych zariadeniach, a vodovodných batériách.
  • Predĺži životnosť sanity a iného vybavenia prichádzajúceho do styku s vodou.
  • Ochráni rozvody vody pred postupným zanášaním vodným kameňom a násleným znížením prietokov.

   

  Čo fyzikálna úprava vody nedokáže:

  • Nezabráni vytváraniu bielych fľakov vodného kameňa všade tam kde voda vyschne: sanita zvonka, sklo sprchového kúta, obkladačky v kúpelni alebo kychynský drez. Vytvorený vodný kameň je však mäkší a ľahšie zotierateľný - tento efekt sa však časom stráca a vytvorený kameň postupne tvrdne.
  • Nezabráni vytváraniu vodného kameňa v rýchlo-varnej kanvici. Vytvorený vodný kameň je však viditeľne mäkší a ľahšie zotierateľný. Vodný kameň v kanvici zostáva mäkký len pokiaľ je neustále zaliaty vodou. Vodný kameň na spodku kanvice úplne vytvrdne akonáhle sa "vyvarí tzv. na sucho" (dosiahne podstatne vyššiu teplotu ako 100°C).
  • Nemení chemické zloženie vody. Fyzikálna úprava vody nie je určená na filtráciu vody a nedokáže z vody odstrániť akékoľvek kontaminanty alebo iné neželané prvky obsiahnuté vo vode. Fyzikálna úprava vody vôbec nemení kvalitu a zloženie pitnej vody.
  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 16. januára 2018

Odpovedať

Otázku položil: Maroš Uderian v pondelok, 13. novembra 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Magnetické úpravne vody znížia usádzanie vodného kameňa vo vnútri zariadení ako je bojler, či prietokové ohrievače, zhruba o polovicu. Podľa nezávislých zahraničných testoch to platí rovnako pre permanentné magnety, elektro-magnety, či galvanické polarizačné články. Z magnetických zmäkčovačov preto doporučujem použiť to najlacnejšie, no zároveň veľmi trvácne riešenie: neodýmové magnety Crystal MAG. Ľahko sa inštalujú a nevyžadujú žiadnu údržbu.

  Podstatne vyššiu účinnosť až 99,7% pri ochrane zariadení pred vodným kameňom dosahujú katalytické zmäkčovače CrystaliT. Dokážu úplne zamedziť usádzaniu vodného kameňa v rozvodoch, bojleri, pritokovom ohrievači, práčke, či iných zariadeniach cez ktoré preteká voda. CrystaliT dokonca dokáže postupne odstrániť aj staré usadeniny vodného kameňa. Dokáže to bez pridávania akejkoľvek chémie, bez spotreby energie, bez akejkoľvek údržby či prevádzkových nákladov. CrystaliT zachovanáva 100% kvalitu pitnej vody. Pre dom je ideálny CrystaliT L.

  Magnetické zmäkčovače ani CrystaliT však nedokáže zabrániť tvorbe bielych fľakov po odparení vody na viditeľných plochách ako je sanita, či sklo sprchového kúta. Toto dokážu jedine a výlučne soľankové zmäkčovače vody, ktoré vodný kameň z vody úplne odstránia a nahradia ho sodíkom. Dosahujú podobne vysoké účinnosti v ochrane zariadení a plôch obmývaných vodou ako CrystaliT, no zároveň podstatne znižujú aj tvorbu bielych fľakov po odparení vody. Ich hlavnou nevýhodou sú vyššie prevádzkové náklady, ekologická záťaž životného prostredia vypúšťanou soľou, a zhoršená kvalita pitnej vody kôli pridanému sodíku.

  Lacnou, a účinnou alternatívou ochrany pred vodným kameňom je aj dávkovanie polyfosfátov do vody. Na hlavný vstup pitnej vody do domu sa používajú 10" otrubné filtre s náplňou SILIPHOS. Pred bojler či prietokový ohrievač je ideálny dávkovač polyfosfátov Aquabrevetti MiniDUE. Pre práčku stačí aj tento minifilter s náplňou drvených polyfosfátov. Kôli možnému zvýšenému rastu mikroorganizmov, pre ktoré polyfosfáty sú zároveň výživou, nedoporučujeme používať túto metódu ochrany pred vodným kameňom pre chlórom neošetrené studňové vody. Z dôvodu premnožovania siníc a rias v jazerách a povrchových vodách kôli prítomnosti polyfosfátov, je používanie polyfosfátov v pracích prachoch zakázané.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 21. novembra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Marián Kollár v piatok, 10. novembra 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Nakoľko bytový dom má vysokú spotrebu vody, soľankové zmäkčovače sú dosť nepraktické (i keď veľmi účinné). Keďže soľankové zmäkčovače do vody pridávajú sodík, a čiastočne tým zhoršujú kvalitu pitnej vody, je ťažké dosiahnuť súhlas na takúto úpravu vody od väčšiny obyvateľov na schôdzi SVB. 

  Preto doporučujem použiť buď magnetický zmäkčovač Crystal MAG, Potrubný filter BigBlue 20" s náplňou SILIPHOS, alebo katatalytický zmäkčovač CrystaliT.

  Najlacnejšie vychádzajú neodýmové magnety Crystal MAG, ktoré sa dajú spájať a vytvoriť tak magnetickú obruč na akomkoľvek priemere potrubia. Crystal MAG je úplne bezúdržbový a nespotrebováva žiadnu energiu. Navyše nie je potrebná žiadna inštalácia. magnety stačí priložiť na potrubie z vonkajšej strany a upevniť eska páskou. Magnetické zmäkčenie vody podľa nezávislých testov obmedzuje tvorbu vodného kameňa o 40% až 50%. Obmývané plochy kde sa vľak voda nezahrieva a majú vysoký prietok, teda napríklad sitá perlátorov či trysky sprchových hlavíc, však dokáže dostatočne silný magnet udržať dlhodobo priechodné.

  Lacnou, a účinnejšou alternatívou ochrany pred vodným kameňom ako magnety, je dávkovanie polyfosfátov do vody. Na hlavný vstup pitnej vody do bytového domu môžete použiť 20" potrubný filter BigBlue s náplňou SILIPHOS (máme skadom, dodáme na požiadanie). Ak má však každý byt prípravu teplej vody zabezpečenú zvášť, ideálne je pred každý bojler či prietokový ohrievač umiestniť dávkovač polyfosfátov Aquabrevetti MiniDUE. Pred práčku stačí aj tento minifilter s náplňou drvených polyfosfátov

  Najvyššiu účinnosť až 99,7% v zamedzení tvorbe vodného kameňa dosahujú katalytické zmäkčovače CrystaliT. Dokážu úplne zamedziť usádzaniu vodného kameňa v rozvodoch, bojleri, pritokovom ohrievači, práčke, či iných zariadeniach cez ktoré preteká voda. Sitá perlátorov, trysky na sprhových hlaviciach zostanú úplne priechodné. CrystaliT postupne odstráni aj staré usadeniny vodného kameňa. Dokáže to bez pridávania akejkoľvek chémie, bez spotreby energie, bez akejkoľvek údržby či prevádzkových nákladov. CrystaliT zároveň zachovanáva 100% kvalitu pitnej vody a nevypúšťa nič do odpadu. Cenovú ponuku CrystaliT vhodného pre bytový dom Vám zašleme na požiadanie.

  Odpovedal: Tomáš Kováč v utorok, 21. novembra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Tomas v pondelok, 23. októbra 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  CrystaliT spúšťa katalytickú reakciu prirodzenej kryštalizácie vodného kameňa, ktorá následne prebieha v celom objeme vody. Pri inštalácii sa musí vložiť do potrubia v zvislej polohe. Podľa nezávislých testov dokáže Crystalit obmedziť usádzanie na neustále obtekanych a tepelno-výmenných plochách až o 99,7%. A to bez zmeny minerálneho zloženia vody a bez pridávania akýchkoľvek chemikálií. Maximálny doporučený prietok pre CrystaliT L je 25 l/min.

  https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-fyzikalne/zmakcovac-vody-crystalit-l

   

  Crystal MAG je veľmi silný neodýmový magnet s extrémne jednoduchou inštaláciou - stačí ho priložiť na potrubie. Dokáže obmedziť usádzanie na neustále obtekanych a tepelno-výmenných plochách o 40 až 50%, bez zmeny minerálneho zloženia vody a bez pridávania akýchkoľvek chemikálií. Najväčšou výhodou je nízka cena, jednoduchá inštalácia a hlavne neobmedzená životnosť.

  https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-fyzikalne/crystal-mag-3ks

   

  Ani jeden z týchto fyzikálnych zmakčovacov však nie je schopný zamedziť vytváraniu bielych fľakov na sanite alebo skle sprchového kúta po odparení vody. Všetky fyzikálne zmäkčovače zabraňujú tvorbe vodného kameňa len na neustále obtekanych plochách. V prípade, že chcete riešiť aj estetickú stránku, a zabrániť aj tvorbe bielych fľakov po odparení vody, dokáže to jedine a výlučne soľankový zmäkčovač vody:

  https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-katexove

  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 23. októbra 2017

Odpovedať

Otázku položil: Marcel Leitman v štvrtok, 27. apríla 2017 pre kategóriu Fyzikálne zmäkčovače
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  Jednoznačne doporučujem na takto tvrdú vodu len tie najúčinnejšie zmäkčovače vody.

  Soľankové zmäkčovače vody

  Veľmi účinné odstránenie vodhého kameňa. Soľankové zmäkčovače neslúžia len na ochranu technologického vybavenia, ale dokážu podstatne znížiť tvorbu bielych fľakov aj na viditeľných plochách, kde sa voda vysuší (napríklad sklo sprchového kúta, sanita, obkladačky). Soľankové zmäkčovače teda eliminujú vodný kameň  všade a úplne. 

  Hlavnou nevýhodou soľankových zmäkčovačov je, že namiesto vápnika a horčíka (ktorý tvorí viditeľný vodný kameň), pridávajú do vody sodík. Znižujú teda kvalitu pitnej vody.

  Pri takto vysokej tvrdosti vody (nad 35 dH), bude Vaša voda zmäkčené soľankovým zmäkčovačom obsahovať tak vysoké množstvá sodíka, že bude nepitná. Preto ak sa rozhodnete použiť soľankový zmäkčovač, doporučujem pitnú vodu v kuchyni zabezpečiť filtrovaním pomocou reverznej osmózy, ktorá dokáže z pitnej vody odstrániť až 95% pridaného sodíka.

  • CrystalSOFT WH 21 - lacný no veľmi spoľahlivý soľankový zmäkčovač vody.
  • Ecowater SoftAqua 22 - soľankové zmäkčovače Ecowater dosahujú jednoznačne najnižšiu spotrebu soli na 1m3 zmäkčenej vody. 

   

  CrystaliT®

  CrystaliT® veľmi účinne chráni technologické vybavenie tým, že pomocou fyzikálnych procesov kryštalizácie premieňa "vodný kameň" na "vodný piesok". Takto premenený vodný kameň už nedokáže pevne priľnúť k povrchom a je z neustále obtekaných plôch priebežne odnášaný pretekajúcou vodou. CrystaliT® preto dokonale chráni pred usádzaním vodného kameňa všetko technologické vybavenie domácnosti (ako sú rozvody vody, bojler, práčka, umývačka, sanita zvnútra, či trysky na sprchových hlaviciach). Nedokáže však zabrániť tvorbe fľakov z "vodného piesku" na plochách, kde sa voda vysuší (napríklad na skle sprchového kúta, obkladačkách, alebo sanite zvonku).

  Viac informácií ako CrystaliT® funguje nájdete na: http://www.zmakcovacvody.eu/ako-to-funguje/

  Hlavnou výhodou je úplne bez-údržbová prevádzka. CrystaliT® na kryštalizáciu vodného kameňa využíva len fyzikálne procesy a kinetickú energiu pretekajúcej vody. Na svoju prevádzku nepotrebuje žiadnu soľ, elektriku, regeneráciu, preplachy či servis. Nemá teda ani žiadne prevádzkové náklady a vôbec nemení kvalitu pitnej vody.

  Vzhľadom na veľmi vysokú tvrdosť vody pre Váš rodinný dom doporučujem tieto modely CrystaliT®:

  • CrystaliT®  L   -   pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 1 kúpeľňou
  • CrystaliT® XL    - pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 2 kúpeľňami
  Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 1. mája 2017

Odpovedať

Zadajte Vašu otázku:

* Tieto polia sa musia vyplniť

Položiek: 15

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
 • Crystal MAG (2ks) - extrémne silný magnetický zmäkčovač

  Crystal MAG - extrémne silný a kompaktný neodýmový magnet

  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje 2 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Umiestňuje sa na prívod vody k jednotllivým zariadeniam ako sú práčka, umývačka riadu, či kávovar. Aj keď je dostatočne silný na to, aby ošetril vodu v celom objekte, na tento účel je vhodnejšia 3 kusová verzia - Crystal MAG (3ks). NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, URČENIE: obmedzenie usádzania vodného kameňaMIESTO INŠTALÁCIE: prívod vody do spotrebičov alebo hlavný prívod vody do objektu (byt, dom, reštaurácia)ÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 2 minúty, zvládnete sami POZOR: dodávaný je jeden pár, teda 2ks magnetov.

  Cena sady od: 49,99 €

 • Crystal MAG (3ks) - extrémne silný magnetický zmäkčovač

  Crystal MAG - extrémne silný a kompaktný neodýmový magnet (3ks)

  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje až 3 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Je vhodný na umiestnenie na hlavný prívod vody do veľkosti potrubia 1" (DN 25) pre byt, rodinný dom, či reštauráciu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, URČENIE: obmedzenie usádzania vodného kameňaMIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu (byt, dom, reštaurácia)ÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 2 minúty, zvládnete sami POZOR: dodávané sú 3ks magnetov (nie 3 páry).

  Cena sady od: 69,99 €

 • Crystal MAGIKO II

  Crystal Magiko - fyzikálny zmäkčovač vody s neodýmovým magnetom

  Crystal MAGIKO je fyzikálny zmäkčovač vody s rýchlou inštaláciou. Crystal MAGIKO II sa umiestňuje na vstup vody do budovy, bytu, zmäkčuje všetku pretečenú vodu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia, NULOVÝ servis, NULOVÉ prevádzkové náklady, # URČENIE: zmäkčenie vody v celom objekte, lokálneMIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu, lokálneÚDRŽBA: nevyžadujeINŠTALÁCIA: 10 minút, zvládnete sami

  Bežná cena: 199,00 €

  Akciová cena: 139,00 €

 • Ecozon 200 - zmäkčenie vody pre kotol a bojler

  Ecozon Minifilter je určený na ochranu práčky a umývačky riadu pred vodným kameňom.

  Ecozon 200 ml TUV je určený na ochranu vykurovacích zariadení pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje polyfosfáty. Ekonomický - životnosť náplne až do 400 pracích cyklov!   URČENIE: úprava vody v celom objekte, alebo len pred vyhrievacími zariadeniamiODSTRAŇUJE: vodný kameň, znižuje tvrdosť vodyMIESTO INŠTALÁCIE: pred kotol, vyhrievacie zariadenia, vodárenské systémyÚDRŽBA: výmena filtračných vložiek s náplňou

  Bežná cena: 46,90 €

  Akciová cena: 38,90 €

 • Hydroflow HS38

  Hydroflow HS38

  Hydroflow HS38 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá inštalácia bez nutnosti zásahu do potrubia. Zariadenie nevyžaduje údržbu, nedochádza k opotrebeniu. # Určenie: obmedzenie tvorby vodného kameňaMiesto inštalácie: na potrubie s hlavným vstupom vody do objektu Inštalácia: zariadenie sa nasadí na vodovodné potrubie zvonku, bez nutnosti zásahu do potrubia.Vonkajší priemer potrubia: do 38 mm

  Bežná cena: 440,00 €

  Akciová cena: 299,00 €

 • Hydroflow HS40

  zamedzuje tvorbe hrdze a vodného kameňa

  Hydroflow HS40 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá inštalácia bez nutnosti zásahu do potrubia. Zariadenie nevyžaduje údržbu, nedochádza k opotrebeniu. # Určenie: obmedzenie tvorby vodného kameňaMiesto inštalácie: na potrubie s hlavným vstupom vody do objektuInštalácia: zariadenie sa nasadí na vodovodné potrubie zvonku, bez nutnosti zásahu do potrubiaVonkajší priemer potrubia: do 63 mm

  Bežná cena: 1 105,00 €

  Akciová cena: 999,00 €

 • IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda

  ips_kalyxx_blue_line_fyzikalny_zmakcovac

  Najnovšia technologická inovácia v kategórii fyzikálnych zmakčovačov vody. IPS Kalyxx chráni váš ohrievač vody pred hromadením vodného kameňa a udržuje ho v efektívnej prevádzke. Okrem redukcie vodného kameňa a korózie má antibakteriálny účinok. Nevyžaduje napájanie, batérie, chemikálie alebo filtre.Zariadenie odporúčame použiť na úpravu pitnej vody. Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia vodyMiesto inštalácie: vstup vody do objektu alebo pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť
 • IPS Kalyxx RedLine - teplá voda

  IPS Kalyxx RedLine - teplá voda

  Zariadenie je určené na úpravu teplej úžitkovej vody a špeciálne ochranu kotlov, bojlerov a prietokových ohrievačov.   Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia vodyMiesto inštalácie: pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť
 • IPS Kalyxx GreenLine 1"

  IPS Kalyxx GreenLine 1"

  GreenLine G1“ je novinka určená pre zavlažovacie systémy  - okrasné záhrady, verejné parkové plochy,  futbalové trávniky, golfové ihriská, hydropónia, pestovanie ovocia a zeleniny. Závit 1" # Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia vodyMiesto inštalácie: centrálne, pre celé objekty
  119,88 €
 • IPS INDUSTRY

  IPS INDUSTRY

  Zariadenie je určené na úpravu pitnej vody a špeciálne ochranu kotlov, bojlerov a prietokových ohrievačov.   Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia vodyMiesto inštalácie: centrálne, pre celé objekty
 • Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® S (bojler, prietokový ohrievač, práčka, a iné spotrebiče)

  Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT S

  Prvý bez-soľankový zmäkčovač vody s certifikovanou účinnosťou 99,7% podľa DVGW (Nemecké združenie vody a plynu)! CrystaliT® S účinne zabraňuje tvorbe vodného kameňa na  domácich a profesionálnych spotrebičoch: bojler, prietokové ohrievače, práčky, umývačky riadu, ako aj iné vybavenie domácností, reštaurácií, kaviarní a hotelov, cez ktoré preteká voda. Zariadenie je jednoduché, ekonomické a najmä šetrné k zadraviu a prírode. Nevyžaduje žiadnu údržbu, preplachovanie, či soľ a elektrinu. UMIESTNENIE: pred jednotlivé domáce a profesionálne spotrebičeÚČEL: účinná ochrana pred vodným kameňom jednotlivých domácich a profesionálnych spotrebičov VIAC INFO:  www.zmakcovacvody.eu

  Cena sady od: 169,00 €

  Nie je na sklade

 • Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® M (byty, domácnosti do 3 osôb)

  Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® M 10"

  Prvý bez-soľankový zmäkčovač vody s certifikovanou účinnosťou 99,7% podľa DVGW (Nemecké združenie vody a plynu)! CrystaliT® – účinne zabraňuje tvorbe vodného kameňa na všetkých druhoch vodovodných a vykurovacích systémoch, ako aj na domácich spotrebičoch. Zariadenie je jednoduché, ekonomické a najmä šetrné k zdraviu a prírode. Nevyžaduje žiadnu údržbu, preplachovanie, či soľ a elektrinu.   UMIESTNENIE: na hlavný prívod vody do objektu (byt / rodinný dom / reštaurácia)ÚČEL: účinná ochrana pred vodným kameňom v celom objekte (byt / rodinný dom / reštaurácia) VIAC INFO:  www.zmakcovacvody.eu  

  Cena sady od: 399,00 €

  Nie je na sklade

 • Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® L 20" (väčší rodinný dom, reštaurácia)

  Katalytický zmäkčovač vody CrystaliT® L 20"

  Prvý bez-soľankový zmäkčovač vody s certifikovanou účinnosťou 99,7% podľa DVGW (Nemecké združenie vody a plynu)! CrystaliT® – účinne zabraňuje tvorbe vodného kameňa na všetkých druhoch vodovodných a vykurovacích systémoch, ako aj na domácich spotrebičoch. Zariadenie je jednoduché, ekonomické a najmä šetrné k zadraviu a prírode. Nevyžaduje žiadnu údržbu, preplachovanie, či soľ a elektrinu. UMIESTNENIE: na hlavný prívod vody do objektu (väčší rodinný dom / reštaurácia)ÚČEL: účinná ochrana pred vodným kameňom v celom objekte (väčší rodinný dom / reštaurácia) VIAC INFO:  www.zmakcovacvody.eu
  699,00 €

  Nie je na sklade

 • Iónový polarizačný prístroj (IPP)

  Iónový polarizačný prístroj (IPP)

  IPP pracuje bez obsluhy, bez údržby, bez použitia el. prúdu a bez chémie. Voda si zachováva všetky výživné látky vrátane minerálov, avšak tieto vďaka IPP strácaju schopnosť usádzať sa. IPP taktiež upravuje pH na hodnoty 7,3-7,4 čo je pH ľudskej krvi a teda ideálne pre ľudský imunitný systém. Výhodou teda je, že IPP mení fyzikálne vlastnosti vody, no vôbec nemení jej zloženie. # Princíp: fyzikálne zmäkčenie vodyMiesto inštalácie: vstup vody do objedktu alebo pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť
 • Fyzikálne zmäkčovače vody EZV D

  Fyzikálny zmäkčovač vody EZV 25 D

  Prístroje EZV...D slúžia na zamedzenie tvorby vodného kameňa a odstránenie už vytvorených pevných usadenín. Prístroje EZV...D slúžia aj na to, aby sa ušetrila námaha a financie spojené s výmenou alebo čistením vyhrievacích telies v bojleroch, práčkach, umývačkách riadu, v prietokových ohrievačoch vody, sprchovacích ružiciach, splachovacích nádržkách a pod. Zariadenia sa inštaluje jednoduchým navinutím cievky na potrubie bez nutnosti jeho prerušenia.  Rada prístrojov na fyzikálne zmäkčenie vody EZV D je rozdelená podľa veľkosti prívodného vodovodného potrubia - viď bližšie záložku "Technické údaje".  Vyžadujú však zapojenie do elektrickej siete.

Položiek: 15

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne